poniedziałek, 23 grudnia 2013

Rozdział 14 + Liebster Blogger Award + Święta.

 Moje stopy dotykały zimnych kafelków, powolnie kierując się w stronę frontowych drzwi. Uderzenia wciąż się nasilały. Całe moje ciało drżało, tak samo jak oddech. Czułam jak do oczu napływają mi łzy. 
- Caitlin na Boga, nie otwieraj tych pieprzonych drzwi - Ashton warknął do słuchawki z pełną powagą. Wyczułam w jego głosie lekkie przerażenie, co jeszcze bardziej mnie zdenerwowało. Czy to możliwe, że taka osoba jak on może się bać? Może się martwić?
- Tydzień temu mnie wystawiłeś, jaką mam pewność, że znowu czegoś nie uknułeś? - spytałam cicho. 
- Rusz trochę tą głową - syknął wyraźnie poirytowany - Gdybym cię wystawiał, poprosiłbym, żebyś otworzyła te cholerne drzwi. Dopóki są zamknięte, jesteś bezpieczna. Czy możesz zrobić mi tą przysługę i taką pozostać? - zapytał.
W moim gardle zrobiło się sucho i nie odpowiedziałam. Nastąpiło kolejne, jednak normalne pukanie do drzwi, a mimo to nie odważyłam się podejść do wizjera i sprawdzić kto znajduje się na zewnątrz. Przygryzłam wargę walcząc z myślami oraz ciałem o poruszenie się. Oparłam się o ścianę na przeciwko drzwi wpatrując się w nie. Moje klatka piersiowa poruszała się szybciej niż zazwyczaj, w górę i w dół. Byłam ciekawa, kto kryje się po drugiej stronie, jednak strach wyraźnie dominował i nie pozwalał mi na bliższe podejście. Skoro Ashton był wystraszony coś musiało w tym być. Stwierdziłam, że lepiej będzie, jeśli przeczekam pukanie i pozostanę bezpieczna.
Gdy odgłosy ucichły udało mi się odzyskać władzę nad nogami. Ruszyłam do drzwi od razu zbliżając oko do wizjera. Nikogo jednak nie było. W dłoni wciąż trzymałam komórkę z której wydobywały się krzyki Ashton'a, nawołującego moje imię. W końcu przyłożyłam słuchawkę do ucha pytając, co tym razem mam zrobić, a on nakazał mi zgasić światło. Bez wahania wykonałam jego polecenie. Nie byłam pewna, czy mogę mu całkowicie ufać, ale domyśliłam się, co mogło się wydarzyć, gdybym go nie posłuchała. 
Po zgaszeniu światła prędko podążyłam przez salon do okna. Delikatnym ruchem dłoni odsunęłam kawałek zasłony, abym mogła ujrzeć otaczający mnie widok. Gdy moim oczom ukazał się mężczyzna, którego spotkałam w klubie, gwałtownie puściłam zasłonę i uderzyłam plecami o framugę powolnie osuwając się w dół. Miałam nadzieję, że nie zauważył mnie, ani ruszającej się zasłonki. W innym wypadku mogłabym jedynie modlić się o przeżycie.
Odczekałam około piętnastu sekund, po czym znowu się podniosłam i spojrzałam w okno. Na podwórku nie było ani jednej osoby. Nie miałam jednak odwagi zapalać jeszcze światła. Ba, nie chciałam już tego dziś w ogóle robić. Poszłam więc do mojego pokoju, gdzie opuściłam rolety i zapaliłam małą lampkę stojącą tuż przy moim łóżku. Usiadłam na podłodze opierając się na łóżku i wzięłam głęboki wdech.
Mój telefon ponownie się rozdzwonił. Nie czekając ani minuty, odebrałam go i po raz kolejny rozpoczęłam rozmowę z Ashtonem.
- Kim oni są do cholery? - zaczęłam zadawać pytania - Kim ty jesteś?
- Kimś, kto nie dba o to kim jesteś, a znowu ja - jestem osobą dbającą o twoje bezpieczeństwo - oznajmił, a ja prychnęłam.
- Co? O czym ty w ogóle mówisz? - spytałam.
- Dowiesz się w swoim czasie Caitlin - odparł.
- Dowiesz się w swoim czasie Caitlin - powtórzyłam z irytacją - Nie - powiedziałam pewnie - Chcę wiedzieć teraz.
- To nie jest rozmowa na telefon. 
- Więc się ze mną spotkaj - zaproponowałam.
- Proponujesz mi randkę? - zapytał Ashton wyraźnie rozbawiony.
- Bądź poważny.
- Oczywiście, że jestem - odpowiedział z lekkim oburzeniem - Zauważyłem, że moja tajemniczość cię pociąga.
- Dupek - warknęłam ze złością, a następnie nacisnęłam czerwoną słuchawkę. 
Rzuciłam telefon z impetem, który padł na łóżko. Złapałam się za głowę i poczęłam chodzić od końca pokoju do jego początku co chwilę odgarniając włosy opadające na moją twarz. Boże, co się tutaj dzieje? Co takiego dzieje się w moim życiu? Czym sobie na to zasłużyłam? Nawet nie spostrzegłam, kiedy to wszystko się wydarzyło, jak to się zaczęło, ile trwało. Tkwiłam w jakimś kręgu, który nie miał wyjścia. Uświadomiłam sobie, że muszę być obserwowana przez dwadzieściacztery godziny. Nie rozumiałam dlaczego, dlaczego akurat ja mam takie chore życie. Czy to jakaś klątwa? Czułam narastające przerażenie w moim ciele, które nie ustawało. Dopiero teraz zrozumiałam, że to nie są żarty.

***
Wczesnego ranka obudziło mnie pukanie do drzwi. Zeszłam z łóżka wsuwając na nogi kapcie i podążyłam przez korytarz do drzwi. Przez wizjer zauważyłam Calum'a trzymającego w dłoni bukiet kwiatów. Wsunęłam więc klucz do zamka przekręcając go i otwierając drzwi. Stojąc w przejściu spojrzałam na bruneta z grymasem na twarzy. Najgorsze słowa cisnęły mi się na usta, jednak nie byłam aż tak podłą osobą, aby wypowiedzieć je na głos. Wysiliłam się na mniejszą bezczelność.
- Oh, kontrola gahów mojego prześladowcy? Kto po tobie, ten wysoki blondasek? - spytałam sarkastycznie.
- To od Ashton'a - Calum praktycznie wcisnął w moje ręce kwiaty, po czym wyminął moją osobę i przeszedł przez próg kierując się do salonu. 
Rozsiadł się wygodnie na kanapie podczas gdy ja zamykałam drzwi i włączył telewizję. Czuł się dość komfortowo, jakby był u siebie. Dłużej myśląc przestałam się dziwić, że z taką łatwością poruszał się po moim mieszkaniu. W końcu nie raz tutaj był. 
Podążyłam za nim do salonu, gdzie przystanęłam przy koszu na śmieci. Uniosłam dłonią jego klapę, po czym wsadziłam tam kwiaty, które przed chwilą dostałam z uśmiechem na twarzy. Calum posłał mi zdziwione spojrzenie, na co wywróciłam oczami. 
Mój wzrok powędrował na telewizor.
'Kolejne brutalne morderstwo w Australii i kolejne w Sydney. Z naszych źródeł wynika, że tym razem zginął młody mężczyzna zamieszany w sprzedaż narkotyków. Został pobity na śmierć. Sprawca jest nieznany, ale chodzą pogłoski o powrocie słynnego Cienia...'
Podeszłam i wyłączyłam grający, cienki prostokąt. Calum wyprostował się i popatrzył na mnie pogardliwie, jakbym go skrzywdziła.
- Nie jesteś w swoim domu, tylko w moim - powiedziałam oschle.
- Aż tak mnie nie lubisz? - brunet spytał patrząc ze smutkiem w moje oczy.
- Nie - odparłam - Po prostu cię nie znam, nie wiem kim jesteś. 
- Znajomym Ashton'a - prychnął, jakby to było rzeczą oczywistą i mówiło o nim wszystko.
Spuściłam wzrok i wypuściłam powietrze z ust bezsilnie. Pokręciłam głową, po czym skierowałam się w stronę korytarza, aby potem znaleźć się w pokoju i wyszukać w nich ubranie. Zamknęłam się następnie w łazience i przebrałam. Nie zamierzałam siedzieć cały dzień w domu, a musiałam coś zrobić z sytuacją, która miała miejsce wczoraj. Nie mogłam tego tak zostawić. Strach wciąż we mnie tkwił. 
Gdy powróciłam do salonu, Calum wciąż znajdował się na tym samym miejscu. Jego wzrok wbijał się w telefon na którym palcami wystukiwał prawdopodobnie litery. Pewnie pisał sms'a. 
- Wychodzę - poinformowałam chłopaka, którego głowa uniosła się, kiedy tylko usłyszał mój głos - Jak chcesz możesz tu zostać, w końcu i tak masz klucze. - westchnęłam zrezygnowana.
Nie zwracając już więcej uwagi na bruneta wyszłam z domu i pokierowałam się na parking do samochodu. Wsiadłam do auta i szybko odpaliłam je, wyjeżdżając na ulicę. Kiedy stałam na światłach, wyjęłam z torby telefon i napisałam wiadomość do Cassie. W przeciągu piętnastu minut byłam już pod niewielką kawiarenką. Moja głowa uniosła się, aby zobaczyć ogromny, brązowy szyld, na którym znajdowała się nazwa miejsca. Workshop. Spojrzałam na budynek z uśmiechem. Było to jedno z moich ulubionych lokali znajdujących się w centrum miasta. Zazwyczaj tutaj bywałam z rodzicami, kiedy jeszcze żyli. Miałam więc ogromny sentyment. 
Nie rozmyślając dłużej weszłam do kawiarni. Dawno w niej nie byłam, właściwie od śmierci moich rodziców. Nie umiałam spędzać czasu w miejscach, w których przebywałam wcześniej z nimi. Było to dla mnie dość duże przeżycie, musiałam odpocząć, wrócić do normalności. Zajęło mi to sporo czasu.
Niewiele się zmieniło. Wszystko było umiejscowione jak dawniej. Krzesła z drewnianych zamieniono na metalowe, tak samo stoliki. Ściany zmieniły swój kolor na biały. Radio wciąż grało piosenki lat osiemdziesiątych, a w menu cały czas znajdowała się przepyszna szarlotka. 
Podeszłam do kasy, gdzie zamówiłam kawałek ciasta oraz cappucino. Zajęłam miejsce przy oknie, aby szukać wzrokiem mojej przyjaciółki.
Nie czekałam na nią długo. Cassie zjawiła się chwilę po mnie zdyszana. Miałam wrażenie, że przebiegła maraton. Padła na krzesło ciężko oddychając. Zamówiłam od razu wodę, żeby mogła się napić i uspokoić. Chciałam jak najszybciej dowiedzieć czemu się tak zmęczyła. W mojej głowie roiło się już wiele sytuacji, zdarzeń, które mogły ją spotkać podczas drogi do kawiarni.
- Nie chciałam się spóźnić - wydukała, a moje sumienie się uspokoiło.
 Na prawdę zaczęłam się martwić, gdy zobaczyłam ją w takim stanie. Bałam się, że mężczyzna, który wczoraj próbował dostać się do mojego mieszkania mógł dobrać się tym razem do Cass.  Nie zniosłabym, gdyby coś jej się stało. Cassie jest najbliższą mi osobą z przyjaciół, zawsze znajduje dla mnie czas. Mimo, że czasem jest marudna, samolubna i mało krytyczna będę jej wdzięczna, że nie opuściła mnie tak, jak zrobili to inni, gdy moi rodzice zginęli.
Kiedy brunetka odpoczęła, odwróciła się do mnie i posłała ciepły uśmiech. Przysunęła szklankę wody, łapiąc ją w dłonie. Wpatrywała się we mnie chwilę, aż w końcu spytała:
- Czemu chciałaś się ze mną widzieć? - zapytała nieco zaskoczona moją prośbą o spotkanie.
Nie mogłam już dłużej wytrzymać. Tłumiąc emocje, uczucia i informacje w sobie tylko się zabijałam. Kiedy okłamywałam dziewczynę sumienie nie dawało mi spokoju. Tylko na nią mogę liczyć, więc zdecydowałam się, że to ją poproszę o pomoc.
- Nie byłam z tobą ostatnio do końca szczera Cassie... - powiedziałam cicho, a oczy dziewczyny się zaświeciły..

___________________________________________________

LIEBSTER BLOGGER AWARD 

A więc zaszczyt mnie kopnął, a raczej Cień dostąpił zaszczytu bycia nominowanym do Liebster Blogger Award (jeśli chcecie spytać co to takiego, nie pytajcie mnie, bo nadal to rozgryzam) 
Zasady:
cyt. ,, Nominacja do LA jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za 'dobrze wykonaną robotę'. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który nominował Ciebie. ''

Odpowiadam więc na 11 pytań:
1. Jaki jest twój ulubiony kawałek do słuchania przed snem?
A drop in the ocean w coverze James'a z zespołu The Vamps
2. Czy masz swoją ulubioną kreskówkę?
Mam. Jest to Scooby Doo.
3. Skąd pomysł żeby założyć bloga?
Pisałam z przyjaciółką, która po przeczytaniu moich wypocin, w pewnym sensie mnie nakłoniła.
4. Czy masz zwierzaka, jak ma na imię?
Mam, kotkę. Aż wstyd mówić, bo ma na imię Sandra. Moja mama wybierała to imię, ponieważ ja byłam na to za mała. Nie jestem zwolenniczką imion typowo ludzkich dla zwierząt więc nazywam ją 'Tusia' a cała rodzina ze mną.
5. Co sprawia, że uśmiechniesz się nawet gdy masz zły dzień?
Komentarze, które dostaję od czytelników oraz każda wiadomość sprawia, że się uśmiecham. To ogromna motywacja i wsparcie. Wpływają też na to niektóre osoby z mojego otoczenia. 
6. Jaki jest Twój wymarzony prezent gwiazdkowy?
Lustrzanka cyfrowa.
7. Miasto, które chciałabyś odwiedzić?
Londyn.
8. Kiedy założyłaś swojego pierwszego bloga?
W szóstej klasie podstawówki.
9. Najwcześniejsze zauroczenie w chłopaku z boysbandu jakie pamiętasz to...
Jay z US5 (hahahahaha)
10. Czy masz kogoś kto cię inspiruje do tworzenia? Kto to?
Każdy czytelnik.
11. Gitara czy perkusja?
Gitara.

Nominuję:
1. http://when-the-night-gets-dark.blogspot.com
2. http://zemsta-fanfiction.blogspot.com
3. http://missed-call-fanfic.blogspot.com
4. http://oveerboard.blogspot.com
5. http://countto4-fanfic.blogspot.com
6. http://hearts-on-the-line.blogspot.com
7. http://myownangelonedirectionstory.blogspot.com
8. http://chordofhappiness.blogspot.com
9. http://the-window-luke-hemmings-tlumaczenie.blogspot.com/
10. http://meandjanoskians.blogspot.com/ 
11. http://impulsive-fanfiction.blogspot.com/

EDIT! Oczywiście wiedziałam, że o czymś zapomnę. Zapomniałam zadać pytania.

1. Piosenka, która od razu porywa cię do tańca to?
2. Co najchętniej zmieniłabyś w świecie?
3. Co podkusiło cię do pisania ff/opowiadań?
4. Twoje największe marzenie?
5. Ulubione fanfiction?
6. Imię, którego szczerze nie lubisz?
7. Ulubiony kanał telewizyjny?
8. Książka, którą zdecydowanie polecasz to?
9. Jak wyglądałaby twoja idealna randka?
10. Jak wiele blogów miałaś?
11. Czy długo myślisz nad adresami oraz nazwami swoich opowiadań/ff?
__________________________________________________

Z okazji Świąt wstawiam rozdział 14 ! :) Chciałabym życzyć wam ciepłych, spokojnych, radosnych i spędzonych w gronie rodzinnym świąt. Mam nadzieję, że dostaniecie mnóstwo prezentów, a wasze marzenia jak najszybciej się spełnią. Oczywiście w świętach nie chodzi tylko o prezenty, są one jedynie dodatkiem, więc życzę wam również małej ilości ości w karpiu, abyście dużo nie przytyli (no chyba, że chcecie to abyście przytyli! :D) i ogólnie dobrej atmosfery. :)
Ja już dostałam swój prezent. Wasze wsparcie nim jest. Bardzo dziękuję.
_________________________________________________

Jeśli przeczytałeś/aś rozdział - dodaj proszę komentarz. 
Piszcie również jak wam się podoba nowy wygląd bloga! Jak dla mnie jest magiczny, może nie tak mroczny jak poprzedni, ale ma swój klimat i również obrazuje co nieco opowiadanie. :>
Jeśli czytacie Cienia, proszę zaobserwujcie bloga poprzez bloggera, google czy co tam macie :)

Dziękuję za wykonanie @awh4zz !! Pozdrawiam gorąco! xx

Jeszcze raz wesołych świąt i do usłyszenia już w 2014!!! :))) 

63 komentarze:

 1. JEZUUUU. KOCHAM CIĘ PO PROSTU. NIE MA SŁÓW NA OPISANIE TEGO ASDFGHJKL NIE MOGĘ SIE DOCZEKAĆ NASTĘPNEGO ROZDZIAŁY, JESTEŚ NIESAMOWITA ~@KissesForMonika

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku, jesteś genialna *-* Dzięki Twoim opowiadaniu przy każdym z rozdziałów mogę na te kilka minut przenieść się w zupełnie inny świat! Jesteś genialna, kocham Cię normalnie! @Pani_Styles69

  OdpowiedzUsuń
 3. kocham to opowiadanie ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. ja :( się :( pytam :( DLACZEGO :( nie :( będzie :( rozdziału :( jak :( ja :(przeżyję :( no :( jak :( jak :( jak :( umrę :( ze :( smutku :( bo :( nie :( będzie :( cienia :(
  btw. to dziękuję ja za to, że szablon mojego autorstwa może znajdować się na takim cudownym opowiadaniu!
  ach no i co do samego rozdziału to o mamo, czuje, ze juz niedlugo Cait spotka się z Ashtonem, bo o maaamo, tak bardzo chcę ich spotkania, noo! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. ooo rany! rozdział meegaa, już nie mogę się doczekać kolejnego. strasznieee mnie ciekawi jak to będzie kiedy Caitlin spotka się z Ashtonem , o rany *-*
  +Wesołych świąt i duuużo szczęścia w nowym roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jejku, to jest na prawdę niesamowite! Jednak czuję ten niedosyt doskwierający mi za każdym razem, gdy "przeżywam" na nowo sceny, w których występuje Ashton. Potrzebuję tego, potrzebuję wiedzieć, że on ją prześladuję. Na prawdę nie wiem dlaczego, ale to jest tak kusząco tajemnicze i nieodkryte, że sama czuję się jak prześladowca. Twój prześladowca, prześladowca tego cudownego bloga. Mam nadzieję, że te "gorące" momenty, będą nieco bardziej rozwinięta, a cała akcja zyska pikanterii.
  Gratuluję nominacji!! W stu procentach popieram, masz talent dziewczyno xx
  Kocham cię i sposób w jaki przedstawiasz tą opowieść, czekam zniecierpliwiona na kolejny rozdział, już 15 :)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny ; ) czekam na kolejny ; )
  WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Jej bardzo dziękuje za życzenia i też życzę ci spokojnych świąt spędzonych w gronie rodziny. Aby nikogo nie zabrakło przy stole i żeby oprócz uroczystego posiłku było także wesoło. Mam nadzieję, że dostaniesz tą lustrzankę cyfrową ;*
  Świetnej zabawy sylwestrowej, bo mam nadzieje, że nie będziesz siedziała w domu ;)
  Wygląd bardzo mi się podoba, ale prosiłabym o dodanie muzyki, bo była epicka :D
  @_forceless_

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny rozdział, czekam na następny
  Nowy wygląd bloga jest cuuuuudowny
  + Gratuluję nominacji :)

  OdpowiedzUsuń
 10. NOWY ROZDZIAŁ KDMKDKSKOSKSKEK JAK MIŁO
  EJ EM ALE CHOLERNIE ZAJEBISTYM PREZENTEM ŚWIĄTECZNYM BYŁOBY GDYBY ONA W KOŃCU SPOTKAŁA ASHTONA!
  CO DO NOMINACJI, TO ZASŁUGUJESZ NA NIĄ, BO TWOJE FF POWALA NA KOLANA INNE <3
  Dziękuję za życzenia. Mam nadzieję że Twoje święta będą magiczne k twoje marzenia się soełnią <3 ŻYCZĘ CI RÓWNIEŻ DUŻ SZCZĘŚCIA, SEKSU I MIŁOŚCI
  ORAZ OCZYWIŚCIE FOLLOW OD IDOLI
  Kocham Cię @Im_Mrs_H0RAN

  OdpowiedzUsuń
 11. OMG! Już myślałam, że głupia pójdzie i na złość Ashtonowi otworzy te drzwi, na szczęście posłuchała go. Oh.
  Tekst rozdziału, który zgarnia wszelkiego rodzaju nagrody: 'Proponujesz mi randkę?' awwwwwwwwwww nawet wyobraziłam sobie jego minę w momencie jak to mówił! haha

  Również życzę samych szczęśliwości na te świąteczne dni! Muahhhhh xx

  PS. JAY? JAAAAY? Naprawdę? hahahahahaha

  OdpowiedzUsuń
 12. HSjsjsksjsjejwj <33 Super ❤❤ Życzę Ci wesołych swiąt,i szczęśliwego nowego roku kochanie !!;** @Love_With_Niall Gratuluję Nominacji ;**!xoxo

  OdpowiedzUsuń
 13. Rozdział cudowny!Dziękuję że zrobiłaś nam taki cudowny prezent na gwiazdkę! <3 Jestem ciekawa jak Ashton zareaguje na to,że Caitlin powiedziała przyjaciółce :D Chyba nie będzie zadowlony xD Czekam z zapartym tchem na dalsze losy bohaterów bo czyta sie je wspaniale. Zasłuzyłaś na tą nominację,wiem bo sama ci ja dałam!:D Dziękuję za życzenia,nawzajem.Dużo weny,ciepła radości i odpoczynku w czasie świąt.Zabawowego Sylwestra i sperłniania marzeń!:D A także Ashtona pod choinką! xx

  OdpowiedzUsuń
 14. Wesołych Swiat wygląd bloga niesamowity tak jak i rozdział czekam na nastepny :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Po pierwsze chcialabym zyczyc Ci wesolych swiat, lustrzanki cyfrowej, spotkania idoli, duzo weny, duzo czytelnikow i czego tylko zapragniesz :)
  Po drugie zaslugujesz na mase takich nominacji, bo to ff powala na kolana.
  I teraz rozdzial. Swietny, jak zawsze. Najlepsze cytaty: "Proponujesz mi randkę?" & "Zauważyłem, że moja tajemniczość Cię pociąga." asdfghjklfgjaww!! Czemu sie rozlaczyla nooo, niech sie umawiaja na to spotkanie. Czekam czekam. Ah i Calum najlepszy gdy wszedl na luzie do domu Caitlin lol. I to bylo urocze jak przyslal jej kwiaty aww. Szkoda, ze je wywalila lol. Aah i dobrze, ze opowie o wszystkim Cassie. Ciekawe jak zareaguje. Nie moge sie doczekac kolejnego :) x

  OdpowiedzUsuń
 16. Myszko zrobiłaś mi najlepszy prezent na świecie. Może to głupie, ale kocham to opowiadanie. Tobie życzę dużo szczęścia w całym Twoim życiu, wiele radości i sukcesów. Mam nadzieję, że wszystko będzie się układało po Twojej myśli skarbie. No i dziękuję Ci za wszystko. Wesołych Świąt xx
  @I_NeverGiveUp

  OdpowiedzUsuń
 17. Rozdział jest genialny, serio. Po prostu kocham ich rozmowy. Jesteś genialna :) xx @PollKlaudia

  OdpowiedzUsuń
 18. kocham to opowiadanie, rozdział genialny tak jak jaki i nowy wygląd bloga :)
  WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU xx
  @OfficialIzabela

  OdpowiedzUsuń
 19. fantastyczny rozdział! nie mogę się doczekać spotkania Ashtona z Caitlin.
  Wygląd bloga jest śliczny i taki magiczny.
  Dla ciebie kochana również zdrowych i wesołych świąt. :)
  Do następnego :)
  @irish_teenager

  OdpowiedzUsuń
 20. OJACIEPIERDZIELE

  OdpowiedzUsuń
 21. OMG :D
  Weszłam dzisiaj na tego bloga i cholera zaciekawiło mnie!!!
  Świetny blog, fabuła i rozdział!!
  Cuudo!!
  Zyskałaś właśnie kolejną czytelniczkę :d xx
  Pozdrawiam
  G xx

  OdpowiedzUsuń
 22. jdegncidjrkldjtnfn świetny, no jak zawsze xx
  Wesołych Świąt! <3x

  OdpowiedzUsuń
 23. Dodałaś *_* YTUVBHINJOMKL
  Szablon piękny, rozdział także <3
  Nie mogę się doczekać następnego xd
  Wesołych świąt :*

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetny! Wesolych Swiat!

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziękuje że dodałaś, idealny prezent na święta. <3
  A rozdział jak zwykle perfekcyjny. *.*
  Życze sie wesołych świąt, szczęśliwego nowego roki i przede wszystkim WENY! haha :)
  @hellomyswaggie

  OdpowiedzUsuń
 26. Świetne zresztą jak zawsze ;) Nie mogę się doczekać kiedy się spotkają i Ashton jej wszystko wytłumaczy.... Wesołych świąt! ;) @annie_pilch

  OdpowiedzUsuń
 27. dziękuję xxx OMG czekam na następny
  jestem ciekawa kiedy go pozna XD
  wesołych świąt kochana @daydreamlovely

  OdpowiedzUsuń
 28. Zajebisty :)
  Wesołych Świąt :*

  OdpowiedzUsuń
 29. Nieeeeeeee Cassie nie może się dowiedzieć o tym wszystkim :( świetny rozdział i czekam na kolejny <3 Wesołych świąt

  OdpowiedzUsuń
 30. vs jifnsinfcjbofsiopj *.* Prezencik < 3 W końcu Caitlin powie o tym Cassie

  OdpowiedzUsuń
 31. KOCHAM KOCHAM KOCHAM!!! ♥ NAJLEPSZY PREZENT EVER! ♥
  Rozdział ZAJEBISTY!!! BARDZO MI SIĘ PODOBA ♥ WYGLĄD BLOGA TEŻ ZAJEBISTY HAHA ♥
  WESOŁYCH ŚWIĄT SŁOŃCE ♥

  @luvbiiebah

  OdpowiedzUsuń
 32. swietny :* wesołych świąt :****

  OdpowiedzUsuń
 33. jak zawsze ciekawie zakańczasz :) świetny szablon :) wesołych! XX

  OdpowiedzUsuń
 34. czemu taki krótki? jeju, to jest jedno z moich ulubionych fanfiction i jeszcze do tego o 5sos i tak pięknie pisane, że jxjjhzgiujssjdh kocham cienia i dziękuję, że wymyśliłaś tak cudowne ff c:

  OdpowiedzUsuń
 35. Wczoraj siedziałam do późna i czytałam, uzależniłam się od tego! Świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Opowiadanie jest super!

  OdpowiedzUsuń
 37. Ja już żyję tym opowiadaniem. Nie myślę o niczym innym jak o tym kiedy będę nowy rozdział <3

  OdpowiedzUsuń
 38. Twój blog jest naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 39. O mój boże jkhbgyhgbjukhbguhbnkin kocham Twojego bloga. Taki idealne Jezu. *_* Zapraszam do siebie fanfic o Lou http://fanficheartstrings.blogspot.co.uk/ ale wracając : masz ZAJEBISTY Blog c:

  OdpowiedzUsuń
 40. Myślałam że nie dodasz, a tu taka miła niespodzianka. Rozdział cudowny. Kocham czytać tego bloga. ;3 Wygląd strasznie mi się podoba. Ten zwiastun bloga jest boski. ;P Nie mogę się doczekać kolejnych części. Ten blog jest strasznie wyjątkowy. To opowiadanie należy do jednych z moich ulubionych, a jest ich naprawdę mało. ;D
  Życzę dużo wenyyy! ;*

  OdpowiedzUsuń
 41. Super blog :) większość z tych, które czytam dotyczy 1D i to chyba pierwsze, które mnie aż tak zaciekawiło nie będąc związane z 1D :P nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału :)

  OdpowiedzUsuń
 42. To co piszesz jest strasznie wkręcające ;d Mam zamiar czytać regularnie i wpadać zdecydowanie częściej. Zapraszam do siebie, dopiero zaczynam i jak na razie coś tam już jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 43. Świetny rozdział :) Nie mogę się doczekać momentu spotkania Caitlin i Ashtona! xx

  OdpowiedzUsuń
 44. Może mnie kojarzysz jako @shhadys na Twitterze, która spamowała Ci w interkacjach (idym czytoć cienia, o em dżi, to jest emejzen!)
  Więc tak. CHOLERA. Płakać mi się chce, bo skończyłam czytać i nie ma nowego rozdziału. Brzmi głupio, ale taka prawda. CHOLERA. To, w jaki sposób piszesz, opisujesz sytuacje, bohaterów, wszystko, tak wciąga, że przeskakuję ze dwa zdania i specjalnie zaczynam czytać dialog, bo nie mogę wytrzymać, a później czytam ominięte haha. To jest takie cudowne, totalna miazga! To Twój najlepszy fanfiction, oraz najlepszy jaki do tej pory czytałam. Nawet mój kochany After tego nie przebije. Miazga dziewczyno, miazga. Jeśli ktoś przeczytał prolog i nie został zaciekawiony - idę z moją siekierą do jego domu, bo przecież tak nie można no hahah.
  Chyba Ash to ten nieznajomy znajomy, który gra w bilarda, bo coś mi trailer z Ashem grającego mi podpowiada hihihi.
  Uwielbim Twoją osobę, jako pisarkę, adminkę na JPL i oczywiście jako normalną diewczynę.

  Tymi właśnie słowami kończę moją skromną wypowiedź :D Oczywiście nie zapomnij mnie informować na tt (@shhadys), dobrze słonko?
  Wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku i dużo weny, żebyśmy nie musieli tutaj umierać z niecierpliwości haha.

  Lots of love,
  Mary x

  OdpowiedzUsuń
 45. Cudowny rozdział. Czekam na nexta :*

  OdpowiedzUsuń
 46. przeczytałam wszystko w 3 godziny, jestem zachwycona / @KatyOhMyGod

  OdpowiedzUsuń
 47. świetny rozdział
  niech oni wkońcu się spotkają, Ashton jest taki słodki, znaczy zadziorny, wr no wiesz jaki :D aż sama bym chciała mieć takiego prześladowce XD
  kiedy następny rozdział? bo jak zwykle zostawiłaś mnie w niepewności i nie wiem czy wytrzymam XD
  hm.. na zkończenie mojej fascynującej wypowiedzi dodam, że to jest moje ulubione opowiadanie :D takie tam xd hahaha mniejsza z tym XD
  ykhm.. to tak weny życzę i kolejnego rozdziłu tuż tuż :D

  OdpowiedzUsuń
 48. Cudowny! Czekam na kolejne. xx

  OdpowiedzUsuń
 49. Twój blog jest cudowny . Czekam na 15 :*
  Twój blog został nominowany do Liebster Award. Więcej informacji na : http://koffyou.blogspot.com/2013/12/rozdzia-20-nominacja.html

  OdpowiedzUsuń
 50. hej jako nominowana do LA jestem zoobowiązana do nominacji 11 blogów. Twoje opowiadnanie urzeklo mnie ogromnie . Czytam z napięciem każdy z nowych rozdziałów i z niecierpliwością czekam na następne. Moje pytania znajdziesz na moim blogu http://love-and-puredestiny.blog.pl/ zapraszam serdecznie do czytania i komentowania:)

  OdpowiedzUsuń
 51. Nadrabiam ! Dawno mnie tu nie było,przepraszam,ale świeta i te sprawy ;)
  Rodział extra,chce poznac tajemniczego Cienia i nie moge doczekac sie ich randki :D Juz zabieram sie za kolejny !:)
  Syl xx

  OdpowiedzUsuń
 52. To opowiadanie jest AUSHSISBSHSJ *.* dzisiaj trafiłam przypadkiem,ale z pewnością trafi na listę najlepszych <333 Aaaaaaa i przy okazji też kocham
  Scooby'ego <333

  OdpowiedzUsuń
 53. super
  zresztą jak każdy rozdział...

  OdpowiedzUsuń
 54. Niesamowity ! <3

  OdpowiedzUsuń
 55. Pisałam to już wiele razy ale co tam, napiszę jeszcze raz! Fanfiction Cień jest niesamowite. Od czasu kiedy je odkryłam muszę przeczytać chociaż jeden rozdział dziennie, bo inaczej wariuję! ! Świetne, po prostu idealne. Jestem cholernie dumna z tego, że Cień jest autorstwa polskiej dziewczyny! ♥
  Na miejscu Cait nie mówiłabym o tym Cass. Nie wiem dlaczego ale nie lubię jej w tym opowiadaniu. Irytuje mnie swoją tępotą. Na miejscu Caitlin wyżaliłabym się Danowi lub George'owi.
  No i te kwiaty od Asha. Omg, myślałam, że wstawi je chociaż do wazonu czy coś a ona tak po prostu je wywala :D I dobrze! Niech Ashton wie, że spieprzył po całości :) xx

  OdpowiedzUsuń
 56. Twoj kot ma takie same imie jak ja. XDDD

  OdpowiedzUsuń
 57. HA, czyli C to jednak Cień.. Powoli ogarniam sytuacje 😄😄

  OdpowiedzUsuń
 58. Czytam Cień od przedwczoraj i podziwiam was że umialyscie wytrzymać i czekać na każdy kolejny rozdział. Ja osobiście nie umiem przestać czytać. Super :D

  OdpowiedzUsuń
 59. Jest super :3
  Weny x

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Szablon
Fantazja
zxvzxvz