poniedziałek, 2 grudnia 2013

Rozdział 11

Moje ciało uderzyło z impetem o ziemię. Poczułam silny ucisk na brzuchu i piersiach, ale strach, który przeze mnie przemawiał zabraniał mi otworzyć oczy. Oddychałam szybko, wpuszczając i za chwilę wypuszczając powietrze. Kiedy prawa powieka uniosła się, ujrzałam leżące na mnie ciało. Otworzyłam całkowicie oczy, jednak wciąż nie miałam odwagi się ruszyć. Calum, zaczął powolnie schodzić ze mnie również dysząc. Jego ręce oparły się na asfalcie. Brunet pochylił głowę, a potem przeczesał dłońmi swoje włosy. Próbował się uspokoić po sytuacji, która przed chwilą miała miejsce. Usiadł podsuwając swoje kolana bliżej twarzy, po czym oparł na nich ręce i posłał mi spojrzenie biorąc kilka wdechów. Ja zaś przesunęłam się na chodnik, aby zrobić miejsce przejeżdżającym samochodom. Moje oczy wciąż były szeroko otwarte, chyba jeszcze nie doszło do mnie, co tak na prawdę się wydarzyło, a już w ogóle - co mogło się wydarzyć gdyby nie Calum.
- Dz-dzięki, chyba - wydukałam wciąż analizujac wszystko w swojej głowie.
- Frajer - syknął chłopak plując na chodnik. 
Podnióśł się z ziemi, a następnie strzepał piach znajdujący się na jego jeansach gołymi dłońmi. Ja zaś zrobiłam to samo, ale nadal stałam w tym samym miejscu wpatrując się w bruneta zszokowana tym, co przed chwilą miało miejsce.
- Wiesz, kto to był? - zapytałam drżącym głosem.
Calum pokręcił przecząco głową z wielkim grymasem na twarzy. Wyjął z kieszeni spodni komórkę, a na niej począł wystukiwać palcami numer. Przyłożył telefon do ucha czekając i rozglądając się po ulicy. Odniosłam wrażenie, że jest zmartwiony iż szalony kierowca może znów wrócić, jakby celowo próbował mnie potrącić. Zaczęłam się zamartwiać, przez co miałam jeszcze większe problemy z oddychaniem. Upadłam na żebra, więc ciężko było mi się pozbierać w minutę. 
Po wzięciu kilku głębokich wdechów, kątem oka spostrzegłam brunetkę wychodzącą z kawiarni wraz z moimi rzeczami. 
Cholera, Cassie. Zaklęłam w myślach, kiedy moja głowa zwróciła się w kierunku dziewczyny.
- Przyjedź - oschły ton Calum'a obił się o moje uszy.
Jego wzrok skupiony był na jezdni, po której co chwilę przejeżdżało jakieś auto. Ręka bruneta przejechała po mojej talii ciągnąc mnie do tyłu i tym samym - wprowadzając na chodnik, prawie na ścianę budynku. Zabrał swoją dłoń gdy tylko zauważył moje zmieszane spojrzenie. W tym samym czasie usłyszałam głos Cassie wołający moje imię. 
Dziewczyna szła w moim kierunku trzymając w jednej z rąk moją torebkę. Gdy już znalazła się blisko mnie wyciągnęła swoją dłoń, abym mogla zabrać rzeczy. Ze sztucznym uśmiechem odebrałam od przyjaciółki torebkę, wrzucając do niej telefon. 
- Wszystko w porządku? - zapytała brunetka. Zdałam sobie sprawę, że nie widziała całego zdarzenia - Kim był tamten chłopak? - kolejne pytania zaczęły padać z ust Cassie, a moje serce ponownie przyśpieszyło. Dopiero wtedy zorientowałam się, że Calum'a przy mnie nie ma. Spojrzałam za siebie szukając chłopaka, ale nie spostrzegłam nawet zarysów jego ciała. Z powrotem odwróciłam się do brunetki, wypuszczając z ust powietrze, a wraz z nim - nerwowy śmiech.
- Oh - prychnęłam - Stary znajomy - odparłam machając obojętnie ręką. 
- Caitlin - powiedziała złośliwie - Znamy się od dziecka, a ja nigdy nie widziałam tego typa, ani o nim nie słyszałam. 
- Dlatego, że nie jest stąd - objaśniłam, krzywiąc się na jej zarzuty. Miałam nadzieję, że wyglądałam wiarygodnie, aby dziewczyna stwierdziła, że mówię prawdę i nie brnęła w temat dalej. Na szczęście tak się stało. 
Ruszyłyśmy do domu, a ja jeszcze kilka razy odwracałam się za siebie, sprawdzając czy może Calum jest w pobliżu. Może zwariowałam, ale czułam się dzieki niemu bezpieczniej, zwłaszcza po incydencie z autem. 


                                                                                    ~*~


Minęło kilka dni, a ja znów mogłam pracować w barze ciotki. Robiłam to z ogromną przyjemnością, bo zawsze dobrze się tam bawiłam. Klienci byli mili, zupełnie jak współpracownicy. Byliśmy w zbliżonym wieku, więc świetnie nam się rozmawiało, zwłaszcza mi i George'owi. Nowy wygląd pub'u przyciągał o wiele większą ilość ludzi czym cieszyła się moja ciotka. Szczery i ogromny uśmiech nie schodził z twarzy cudownej kobiety. Sprawiała wrażenie zakochanej w swoich wyremontowanych czterech ścianach. Ten pub znaczył dla niej bardzo wiele. Odziedziczyła go w spadku po swoich rodzicach i spędziła w nim większość swojego życia. Sentyment zdecydowanie pozostał.
W rozstawionych po kątach, niedużych głośnikach rozbrzmiewała dość stara piosenka Whitney Houston - I wanna dance with somebody. Mój łokieć znajdował się na blacie, a twarz podpierałam dłonią. George biegał między stolikami z mopem, co chwilę przejeżdżając nim po podłodze. Obserwowałam go z rozbawieniem. Chłopak tworzył różne taneczne kroki, pragnąc przypodobać się stałym klientkom, siedzącym jak zwykle w pobliżu drzwi.
- A ten znowu to samo? - obok mnie, jakby spod ziemi wyrosła ciotka Eleanor. Zadrżałam, gdy usłyszałam jej głos. Kiedy jednak już się ocknęłam, skinęłam głową, a ona dodała. - Zastanawiam się, czy ten chłopiec w końcu zrozumie, że starsze kobiety się nim nie interesują... 
- Daj mu pomarzyć, ciociu - skomentowałam zabierając dłonie z blatu i sięgając po białą ścierkę. Rzuciłam ją na lśniącą płytę, w której można było się swobodnie przejrzeć. Zaczęłam zataczać nią kółka cały czas zerkając na George'a, który starał się poderwać dwie blondynki. Zawsze interesowały go starsze dziewczyny, ale różnica wieku między nim, a tymi laskami, była na prawdę ogromna, mimo, że chłopak nie zdawał sobie z tego sprawy. 
Pokręciłam głową, po czym wróciłam do sprzątania. Nie było dużego ruchu, więc mogłam robić wszystko w spokoju. Zasiadłam na krześle przy barze i zaczęłam polerować szklanki. Dzwonek przy drzwiach zadźwięczał, co oznaczało nowego klienta. Nie zwróciłam uwagi na na nowego gościa w naszym pubie. Gdy drzwi z impetem zamknęły się za nim, uniosłam swoją głowę i ujrzałam zgarbionego chłopaka w kapturze. Zdjął swój płaszcz i podszedł do wieszaka, następnie zarzucając ubranie na jeden z haczyk. Uniósł swój wzrok, ukazując ciemne oczy. Jego lewa dłoń przeczesała blond włosy opadające na czoło. Obdarzył nieprzyjemnym spojrzeniem kilku klientów, a także kelnera, po czym zaczął rozglądać się po sali, jakby czegoś poszukiwał. Gdy tylko jego głowa zatrzymała się, a oczy odnalazły punkt zaczepienia, ruszył obojętnym, ale pewnym siebie krokiem do stołu bilardowego. Sięgnął po kij, zawieszony na ścianie, a następnie przystanął przy stole, z którego wyjął bile i począł je ustawiać. Przyglądałam się tajemniczemu gościowi, którego nigdy przedtem nie widziałam. Jego wygląd przykuł moją uwagę. 
- Caitlin - z zamyślenia wyrwał mnie głos z ciotki.
- Hm? - mruknęłam, odrywając się od oglądania przybysza.
- Obsłuż go - rozkazała kobieta.
Moje oczy gwałtownie się rozszerzyły, tworząc dwie, wielkie kule niczym monety, a z ust wydobył się pisk. 
- Dla..dlaczego ja? - zająknęłam się.
- Bo George sprząta, a ty siedzisz i się nudzisz? - odpowiedziała pytaniem ciotka. 
W moim ciele zawrzało, a usta wydęły się tworząc kaczy dziób. Cała twarz ukazywała grymas i niezadowolenie. Nie sądziłam, że będę musiała do niego podejść. Wystarczyło mi wpatrywanie się w niego, nic więcej, jednak jeśli chcę nadal tutaj pracować, muszę wykonywać polecenia mojej pracodawczyni. 
Wzięłam głęboki wdech i zaczęłam wspierać się w myślach. 
Dasz radę Caitlin, to przecież zwykły chłopak. Nikt specjalny. Klient. 
Powtarzałam sobie w głowie, będąc coraz bliżej tego człowieka. Jego mroczność budziła we mnie strach, ale i zainteresowanie, aczkolwiek przerażenie przeważało, a przynajmniej takie miałam wrażenie. Zsunęłam z blatu notes, biorąc go w dłonie i ściskając. Mało go nie pogięłam. Wyjęłam z fartucha długopis i podążyłam do stołu bilardowego.
Kiedy już się tam znalazłam, stałam dokładnie za chłopakiem mierzącym właśnie w bilę. Otworzyłam usta, ale nie chcąc mu przerywać, zamknęłam je i postanowiłam zaczekać. Co jeśli bym go wkurzyła? Awantury w pubie nie są nam potrzebne, a ten chłopak wyglądał podejrzanie. 
Gdy rozległo się uderzenie, zrozumiałam, że czas na mnie i muszę go obsłużyć. W tym samym momencie zaschło mi w gardle i nie mogłam wydusić z siebie ani słowa.
Cholera, weź się w garść, przecież to nie Brad Pitt. Powiedziałam do siebie, kiedy spostrzegłam, że blondyn zmienia swoje miejsce. Zaczęłam strzelać nerwowo długopisem i podniosłam dłoń do góry, tym samym podstawiając sobie notes pod nos. Spojrzałam na niego, stwierdzając, że będzie mi łatwiej, gdy nie będę patrzeć w oczy klienta i zaczęłam notować pierwsze lepsze słowa.
- Zamawia pan coś? - zapytałam nie odrywając wzroku od kartki papieru na której zatrzymał się mój długopis. 
Kiedy nastało milczenie, a ja nie dostałam odpowiedzi, spojrzałam na chłopaka, który wyprostował się i lustrował mnie od góry do dołu. Dreszcze oblały moje ciało, a policzki zaczęły piec. Opuściłam powieki, powracając do notesu i kreśląc w nim różne wzory.
- Więc? - ponagliłam. 
Blondyn postawił kij bilardowy na ziemię, opierając na nim dłoń. Jego twarz wyglądała na zmieszaną, jakby się zastanawiał nad czymś, ale na pewno nie nad zamówieniem. Zaczął wystukiwać palcem rytm piosenki lecącej w radiu. Po chwili uśmiechnął się pod nosem, a następnie oparł o stół odkładając kij na bok. Skrzyżował dłonie i zdecydował się przemówić.
- Co tu tak właściwie macie? - zapytał zachrypiałym głosem. 
- Em.. - mruknęłam - Różnego rodzaju alkohole...
- Jest whisky? - spytał, a ja skinęłam - Więc zamówię whisky - zdecydował.
Zamknęłam notesik po zanotowaniu zamówienia, które było dość krótkie, ale dało mi większą swobodę w rozmowie z nieznajomym. Wsunęłam długopis do kieszeni i odwróciłam się na pięcie, aby wrócić do baru. W ostatniej chwili poczułam uścisk na moim nadgarstku, który zawrócił całe moje ciało, tak, że stałam na przeciwko blondyna. Był on wyższy o pół głowy, przez co musiałam podnieść mój wzrok, aby spojrzeć na jego twarz.
- Zagrasz ze mną? - zadał pytanie, a ja po raz kolejny odczułam nieprzyjemny chłód i zastygłam, nie wiedząc nawet co odpowiedzieć. Obleciał mnie strach.


41 komentarzy:

 1. A i zapraszam do mnie http://opowiadanie-o-5sos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału :D ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Następny, proszę jak najszybciej;3 @lovju69

  OdpowiedzUsuń
 4. czyżby Ashton zawitał? w koooooooońcu!
  tak bardzo na niego czekałam <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakładam, że to nie Ashton, bo poznałaby jego głos, zresztą ty nas lubisz trzymać w niepewności, serio już się nie mogę doczekać aż Ash się pojawi, bo to w końcu 'ashton irwin fanfiction', czyż nie? haha :)

  OdpowiedzUsuń
 6. omg *.* brak słów <3
  @hellomyswaggie

  OdpowiedzUsuń
 7. rozdział jak zwykle wspaniały :)
  czekam na ciąg dalszy ♥
  @labilex

  OdpowiedzUsuń
 8. Ejjjjj, no ale jakby to był Ashton, to chyba by dziada poznała, co nie? W końcu przeprowadziła z nim miliony rozmów! No chyba że ma takie zaćmienie mózgu, że już dziewczyna nie kontaktuje
  Tak czy inaczej, był mop była impreza! Jestem totalnie usatysfakcjonowana tym rozdziałem i czekam na więcej!
  Mam nadzieję, że już nie będę musiała tak długo czekać.

  Ohhhhhh I wanna dance with somebody
  with somebody who loveeeeeeees mee

  OdpowiedzUsuń
 9. HERO CALUUUUUUUM! :D
  ahh czyżby wreszcie wyczekiwany przez nas wszystkich Ashton? :D
  nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału :)
  @GladYouCame_xx

  OdpowiedzUsuń
 10. Blondyn ? Ciemne Oczy ? czoo ? Cudowny , przyjemnie i szybko się czytało *.* Czekam na next

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny rozdział, czekam na kolejny :)
  Mam nadzieję,że ten nieznajomy to Ashton <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Strasznie bym chciała, żeby to był Ashton, ale chyba by rozpoznała jego głos prawda? Chociaż może była zbyt przerażona tym wszystkim by się skupiać na głosie. Jednakże mam nadzieję, że w końcu Ash się pojawi, bo jestem bardzo zniecierpliwiona. xD Lubisz nas trzymać w niepewności. :P Czekam na kolejny rozdział! :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Moi mili. Zacznijmy od tego, że Caitlin to blondynka. Kiedy ją porwano, zaczęła rozmawiać o raperze, a do tego nie łączy żadnych faktów. Nie byłabym taka pewna, czy od razu by poznała głos Ashton'a :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ty nam coś sugerujesz ?

   Usuń
  2. tak kochana, właśnie tak! :)

   Usuń
 14. o boże to jest kjndkjnsakjd ♥
  i czy to nie Ashton? xD (:
  czekam na kolejny :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Czyżby Ashton w końcu postanowił zawitać? :)
  Świetnie piszesz, serio. Czekam z niecierpliwością na następny rozdział :)
  @yooungfoorever x

  OdpowiedzUsuń
 16. zajebiste @chxmponselena

  OdpowiedzUsuń
 17. Wow super czekam na następny już nie mogę się doczekać :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Jedno z moich ulubionych ff, uwielbiam <3

  OdpowiedzUsuń
 19. Znając życie i Pepe to potrzyma nas jeszcze w niepewności. Myślę, że to Ashton a jeśli nie to jego ''przyjaciel z drugiej strony rzeki''. Dawaj mi tutaj szybko dziewczyno nastepny rozdział, bo usycham. Jak możesz kończyć w takim momencie. A tak poza tym to wielki szacun, że napisałaś coś w dzien urodzin kiedy powinnaś świętować. jeszcze raz sto lat, mnóstwo weny i spelnienia marzeń. Czekam na następne, bo jesteś jedynym blogiem z opowiadaniem, które czytam.xx

  OdpowiedzUsuń
 20. Już nie mogłam się doczekać! Jest świetny! Czekam na nn. :) xx @PollKlaudia

  OdpowiedzUsuń
 21. O matulu chfdsdfydsewyuweirdesw błagam, żeby to był Ashton błagam błagam cdghfdsewyu!!
  Chociaż po tylu licznych rozmowach telefonicznych ten głos wydałby jej się prawdopodobnie znajomy..
  Ugh jestem zmieszana!
  Czekam na następny

  charlies-fuckin-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. + Wszystkiego najwspanialszego!!!! <3333

  OdpowiedzUsuń
 23. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA AUTORKI MOJEGO ULUBIONEGO FF! ŻYJ STO (A NAWET WIĘCEJ!) LAT, NIE TRAĆ WENY, SPEŁNIAJ MARZENIA <3 KOCHAM CIĘ
  a co do rozdziału to jest taki evbhkjbevejhvjewnvlnekvjen (btw wybacz że nie skomentowałam 2(?) ostatnich rozdziałów, co jest grzechem, ale miałam naukę i inne nudy ;-;) nieznajomym jest Niall? lol nie wiem, w końcu jest takim przyszywanym członkiem (członek lol) 5sos soo tak sobie myślę... Czekam na następny c'nie i chcę ci podziękować za pisanie tego opowiadania, serio ratujesz mi życie w te nudne, zimowo-jesienne dni
  JESZCZE RAZ STO LAT
  HAPPY BDAY NIE SZALEJ Z PICIEM
  JUŻ JESTEŚ STARA BABCIU, TRUTUTU (to żarcik, żebyś nie wzięła tego do siebie, czy coś xd)

  OdpowiedzUsuń
 24. ZANIM ZABIORĘ SIĘ DO SKOMENTOWANIA ROZDZIAŁU, CHCIAŁABYM ZŁOŻYĆ CI NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA, DUŻO DUŻO ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, ŻEBYŚ SPEŁNIAŁA SWOJEWSZYSTKIE NAKSKRYTSZE MARZENIA, NIE TRACIŁA WIARY W SIEBIE I OCZYWIŚCIE WENY W DALSZYM PISANIU TAK ZAJEKURWABISTEGO OPOWIADANIA NA ŚWIECIE <3

  A co do rozdziału.. NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ! Każdy kolejny to m i s t r z o s t w o! NIGDY nie czytałam lepszego ff!
  Dobrze, że Calum zjawił się w porę. Gdyby nie On, Caitlin albo leżałaby w szpitalu, albo zginęłaby na miejscu..

  Kiedy pojawi się Ashton??? Czekam z niecierpliwością na ich pierwsze spotkanie! Hmm, a może to ten gościu, co przyszedł do baru.. No nie wiem.
  Już nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału! Czekam z niecierpliwością <3
  JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO <3

  @luvbiiebah

  OdpowiedzUsuń
 25. świetny ; ) czekam na kolejny ; )

  OdpowiedzUsuń
 26. Strzelam, że tym nieznajomym jest Ashton, ale nie jestem pewna, Jejku jesteś genialna. Opowiadanie jest takie awskamdjso. Dziękuję xoxo
  @I_NeverGiveUp

  OdpowiedzUsuń
 27. Cudowmy rozdzial! Calum bohater aww. Mop party >>> I sram bo to Ashton adsjdbasgsjagagsjkdkaanahsjaakah ok musze opanowac swoj fangirl. normalnie umarlam jak sie jej zapytal czy z nim zagra omg nie moge sie doczekac kolejnego

  OdpowiedzUsuń
 28. Z jednej strony czuje ze to Ashton a z drugiej mam wrazenie ze to ktos zupełnie inny.... Jdkamdkskdkdj ale i tak jest mega. Podoba mi sie to. Niby jest groźny, ale jednocześnie uprzejmy. xd

  Zapraszam na call-me-ella-fanfiction.blogspot.com ;) nowy rozdzial sie pojawił

  OdpowiedzUsuń
 29. Czekam na next. Naprawdę się wciągnęłam. Wątpię, że taki super pisarz jak ty zechce zajrzeć na mojego bloga, mimo to zapraszam serdecznie http://sekrety-umarlych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. Dawaj nam tu Ashtona!!! To je rozkaz, tego nie ogarniesz @TheVampsJulka

  OdpowiedzUsuń
 31. Wdpaaaanialy !! Chcemy Ashtona !! Kocham tooo!! Do nn !! ~pati ! ;*

  OdpowiedzUsuń
 32. Cudowne cudowne ! ;***

  OdpowiedzUsuń
 33. Tralalalala Ashton Ashton Ashton! Mdodjjxnxkxjjxnxkxjj on jest taki mroczny a to sprawia że jest cholernie seksowny! Omg i Calum super hiroł! Hahahahah :D

  OdpowiedzUsuń
 34. Ohohohih czyżby Ashton ? Znów świetny rozdział!!! 😊😁👏👌

  OdpowiedzUsuń
 35. Ashton jak nic! Miał kij bilardowy jak na gifie awww♥♥♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 36. O kurde....ASHTON! Nie wiem tego na pewno ale tak czuję... xD Wariuję przez Ciebie i to opowiadanie.xx
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  http://tyh-fanfiction.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Szablon
Fantazja
zxvzxvz