sobota, 26 października 2013

Rozdział 8 + ZWIASTUN

- Łoł, łoł.. - wydusiłam z siebie wciąż patrząc na ciotkę z szeroko otwartymi oczami.
- Co się dzieje Caitlin? - brunetka zapytała zdezorientowana.
- Ciociu, ja nie mam chłopaka - powiedziałam na jednym wdechu.
- Więc kto w takim układzie podarował nam tą sumę? Daniel? - zapytała, a na mojej twarzy pojawiło się jeszcze większe zszokowanie jej pomysłem.
- Nie! - krzyknęłam zdecydowanie - Nie Dan
Złapałam się za głowę kilkakrotnie przecierając twarz i biorąc głęboki wdech. Co teraz? Mam jej powiedzieć, że jakiś psychopata codziennie do mnie wydzwania i to prawdopodobnie przez niego jej bar był zrujnowany, a teraz wygląda jak jedna z lepszych restauracji lat osiemdziesiątych? Przecież ciotka dostanie zawału.
Przecierałam nerwowo swoje skronie próbując grać na czas i wymyślić cokolwiek na poczekaniu. Patrzyłam na pięknie rozbudowane wnętrze pub'u, nowe lady, obrazy wiszące na ścianach, rzutki, stół bilardowy. Nie mogłam od tak oświadczyć jej, że mam prześladowcę i zniszczyć całe to szczęście, którym tryska. Gdybym to zrobiła, prawdopodobnie właśnie szykowałybyśmy się na posterunek policji, aby złożyć zeznania, a sama ciotka byłaby załamana i oddała wszystkie pieniądze, które dostała na remont.
Moje serce przyśpieszyło, a w głowie zaczynało szumieć od przypływu informacji. Wiele myśli krążyło po mojej głowie, pomysły, które rozważałam po cichu. Zaczęłam strzelać kostkami i przygryzać wnętrze policzka, aby pozbyć się zdenerwowania, które mną kierowało.
Myśl Caitlin, myśl...
- Wiesz co.. - odwróciłam głowę w stronę ciotki z lekkim uśmiechem - Tak właściwie to Dan - słowa wystrzeliły z moich ust.
Dopiero kiedy do mojego mózgu dotarło co właśnie powiedziałam, miałam ochotę strzelić się prosto w twarz.
- Mówiłaś, że.. - ciotka zmarszczyła brwi będąc kompletnie zdezorientowaną przez moją odpowiedź.
- Tak - przerwałam jej. - To miała być tajemnica, Dan wie ile dla ciebie znaczy ten bar no i dla mnie, nie chciał, abyśmy obie straciły robotę - objaśniłam uśmiechając się, jednak czułam, że na mojej twarzy zamiast pełnego uśmiechu gości jeden wielki zgrzyt.
- A więc Ty i on...? - starsza ode mnie brunetka wciąż mnie dopytywała, a przez moje ciało przechodził nieprzyjemny gorąc.
- Tak! - wypaliłam rozkładając ręce - Jesteśmy parą, dokładnie tak - odpowiedziałam, wiedząc, że Dan mnie zabije.
Zacisnęłam zęby, bawiąc się swoją mimiką twarzy. Prawdopodobnie z punktu widzenia osób przebywających w barze wyglądało to komicznie, natomiast ja chciałam po prostu odreagować. Wstałam z krzesła biorąc torebkę leżącą obok do ręki. W duchu przeklinałam samą siebie za to, co właśnie powiedziałam. Jak mogłam palnąć coś tak głupiego?
Nagle w mojej kieszeni zawibrował telefon. Pisnęłam pod nosem krótkie 'cholera' modląc się, aby to nie był Ashton. Miałam w tej chwili ochotę go zabić. Nie mógł wybrać gorszego momentu na pogaduszki. Wysunęłam komórkę z kieszeni patrząc na wyświetlacz.
Myliłam się. Teraz dopiero nie mogło być gorzej.
Dan.
Wstrzymałam oddech wpatrując się przerażona w ekran telefonu, na którym migotało zdjęcie mojego przyjaciela. Ciotka przyglądała mi się z zainteresowaniem nie do końca rozumiejąc co się właściwie dzieje, co tak mnie wystraszyło. A ja? Po prostu nie spodziewałam się telefonu od niego, właśnie teraz, właśnie w tej chwili, kiedy powiedziałam ciotce takie głupoty.
- To Daniel? - zapytała z pełnym cierpliwości i wyrachowania spojrzeniem. Skinęłam - Oh, daj mi go, muszę mu podziękować! - kobieta wyciągnęła dłoń ku mnie, a bicie mojego serca nabrało jeszcze szybszego tempa.
- Em.. Jasne, tylko się z nim przywitam - powiedziałam niepewnie, uśmiechając się krzywo. Przyłożyłam słuchawkę do ucha odwracając się plecami do ciotki i zaczęłam szeptać do telefonu. - Ratuj mi życie i po prostu przytakuj na wszystko co ci powie ciotka - wymamrotałam nie dając dojść chłopakowi do słowa, a następnie powiedziałam normalnym głosem. - No, kochanie, to teraz daję ci ciocię El, pragnie ci podziękować za to co dla nas zrobiłeś - oderwałam od siebie komórkę podając ją kobiecie. Słyszałam jedynie jak Dan pisnął 'Co?!' i prosił abym zaczekała.
Ciotka przyłożyła słuchawkę do ucha patrząc na mnie porozumiewawczo. Skinęłam głową i machnęłam ręką, aby sobie nie przeszkadzała i śmiało rozmawiała, chociaż tak na prawdę miałam nadzieję, że skończy się na zwykłym 'Dziękuję'.
- Daniel? Tak tutaj ciocia Cait, nawet nie wiesz jak bardzo jestem ci wdzięczna. Nie wiem jak ci to wynagrodzę! Nie mogę się doczekać, aż wpadniesz zobaczyć wyremontowany bar! Dziękuję ci za ten hojny dar, tyle pieniędzy! - przysłuchiwałam się jak ciotka składała mojemu przyjacielowi podziękowania z wielką ekscytacją - Zamontowałam głośniki! I nareszcie jest stół bilardowy.
Usiadłam na jednym ze stołów nie angażując się więcej w słuchanie rozmowy tych dwojga. Dłońmi mocno ściskałam blat stołu, a obcasy butów wbiłam malutkie dziury zapierając się, aby nie spaść. Wpatrywałam się ze skupieniem w stół bilardowy odpływając myślami gdzieś daleko. Wyłączyłam się.
Myślałam o Ashtonie, a raczej o jego zamiarach wobec mnie. Nie rozumiałam jego postępowania, działań, ani toku myślenia. Dlaczego nie chce się ze mną spotkać jak normalny człowiek? Wiem, że nie jestem najlepszą towarzyszką, ale na pewno rozmowa w cztery oczy jest lepsza od telefonicznej. A może po prostu nie jest tym za kogo się podaje? Może to prawdziwy pedofil, albo morderca? Uderzyłam się płaską dłonią w czoło. Nad czym ja się w ogóle zastanawiam? Po co w ogóle ktoś taki jak on zajmuje miejsce w mojej głowie? Dlaczego o nim myślę nawet go nie znając?
- Caitlin! - moje ciało podskoczyło, kiedy głos ciotki obił się o moje uszy. Kobieta stała z wysuniętą ku mnie dłonią trzymając w ręku telefon - Wołam cię już trzeci raz! - spojrzała na mnie karcąco, a ja wbiłam swój wzrok w komórkę. Musiałam za bardzo odpłynąć. Zabrałam mały, przenośny sprzęt od mojej opiekunki żegnając ją uśmiechem. Pokierowałam się do wyjścia, a kiedy już znalazłam się przed barem, przyłożyłam telefon do ucha.
- Boże, dziękuję ci - powiedziałam spuszczając ze swojego ciała powietrze.
- Jesteś mi winna ogromną przysługę Cait, co Ty w ogóle wymyśliłaś? - Dan zapytał mnie lekko poirytowany.
- Wybacz, długo by opowiadać - rozejrzałam się na prawą i lewą stronę sprawdzając czy żaden samochód nie przejeżdża. Przeszłam przez ulicę gdy tylko zrobiło się pusto wędrując na parking do swojego auta. - W każdym bądź razie dzięki, uratowałeś mi życie.
- Twoja ciotka uważa, że jesteśmy parą - oznajmił.
- Tak, wiem - urwałam, kiedy otworzyłam drzwi pojazdu - Obiecuję Dan, odkręcę to jak najszybciej.
- Spoko, nie przeszkadza mi to aż tak - zaśmiał się, dzięki czemu atmosfera się rozluźniła. - Idziesz dziś do Glow?
- Tak, pewnie - wypaliłam.
- Super, będziemy pod klubem koło ósmej.
Rozłączyłam się.
W ciągu trzydziestu minut byłam już pod blokiem. Wpadłam do mieszkania i jedyne na co miałam ochotę to ciepła herbata i łóżko, ale plany na dzień dzisiejszy były zupełnie inne. Zsunęłam z nóg niewygodne czarne botki zostawiając je w korytarzu. Podczas drogi do pokoju zdążyłam ściągnąć w podskokach także skarpetki. Kiedy doszłam już do mojej sypialni pozbyłam się z ciała koszulki, a także spodni zostając w samej bieliźnie. Wyjęłam z szafy kilka par butów rzucając je na podłogę, a następnie sięgnęłam po sukienki układając je na łóżku.
Wpadłam do łazienki, a następnie przekręciłam kluczyk w zamku. Weszłam do kabiny prysznicowej przeciągając drzwi tak aby woda nie spadała na podłogę zalewając przy tym pomieszczenie. Nie miałam odwagi zamknąć ich do końca, oglądałam wiele horrorów w których młode dziewczyny się zatrzaskiwały, a zmory czy mordercy czekali aby je zabić w łazience. Tak, zdecydowanie mam fobię. Powinnam to leczyć. Odkręciłam wodę, a ta oblała całe moje ciało. Rozkoszowałam się tym szybkim prysznicem, to była jedyna przyjemna rzecz, która wydarzyła się w tym dniu. Zaczęłam nucić jakąś melodię, myjąc włosy jak to miałam w zwyczaju. Uśmiechałam się sama do siebie, kiedy do mojej głowy przychodziła myśl, że za niedługo wychodzę spotkać się ze znajomymi, potańczyć, rozluźnić się. Miałam nadzieję, że to będzie dobry wieczór.
Nagle usłyszałam trzask drzwi i tupot nóg. Wzdrygnęłam się i odwróciłam głowę w kierunku drzwi z otwartymi ustami. Oddech uwiązł mi w gardle. Spłukałam szybko pianę z włosów i zakręciłam wodę. Wyszłam z kabiny i założyłam turkusowy szlafrok, który wisiał przy lustrze. Drobne kropelki spływały z moich włosów prosto na podłogę i robiły coraz większą kałużę. Zaczęłam się trząść, a moje serce biło tak szybko i głośno, że byłam w stanie je wyraźnie słyszeć. Rozejrzałam się po pomieszczeniu w poszukiwaniu przedmiotu,  którym mogłabym się bronić, gdy mój wzrok padł na mopa. Wzięłam go do ręki i podeszłam do drzwi. Przystawiłam do nich ucho nasłuchując, jednak nic nie zarejestrowałam, żadnych dźwięków. Moja dłoń spoczywała na klamce, druga zaś kurczowo trzymała kij od mopa. Wciąż wytężałam swój słuch w poszukiwaniu dźwięków za drzwiami, licząc, że może jednak się przesłyszałam, kiedy ktoś agresywnie poruszył klamką od drugiej strony. Pisnęłam przykładając dłonie do ust, a mop opadł na ziemię robiąc dużo hałasu. Od razu zgarnęłam go z podłogi, znowu chwytając go z całej siły. W duchu dziękowałam sobie że je zamknęłam i wtedy znów usłyszałam kroki. Powoli otworzyłam drzwi od łazienki i wypchałam kij do przodu będąc gotową do ataku.
Postać ubrana na czarno otwierała drzwi od mojego mieszkania. Prawdopodobnie był to mężczyzna. Wysoki, mający na głowie kaptur. To jedyne co udało mi się zarejestrować. Nie umiałam wydusić z siebie ani słowa, jakby odebrało mi mowę. Kiedy ujrzałam jak drzwi się zamykają, a następnie usłyszałam ich trzask wróciłam do siebie. Zamrugałam kilkakrotnie oczami po czym postawiłam mopa obok wciąż patrząc w głąb korytarza.


43 komentarze:

 1. Zwiastun jest zajebisty, o matko kochana, tak idealnie odzwierciedla to, co dzieje się pomiędzy Cait i Ashem, totalnie mnie zabił, jestem pod ogromnym wrażeniem no i wgl mam nadzieję, że dzięki niemu jeszcze więcej osób zacznie czytać to prześwietne fanfiction :)
  Reakcja Dana była genialna. Biedny nie spodziewał się tego wszystkiego ;( Ale mam nadzieję, że Caitlin jakoś to odkręci, no chyba, że nie będą udawać, że są parą hahaha.
  I kto wszedł do domu? Czyżby to był Ash? Nie wierzę. Jaki on jest bezczelny (coraz bardziej go lubię hahaha) :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Huh, ciekawe kim jest ta osoba która weszła do jej mieszkania. Awydegryt, rozdział wyrąbany w kosmos :)
  Czekam na nn. / @Poziomka_xx

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialny rozdział. Oczywiście znowu jestem zła, że musiałaś to zakończyć w takim momencie, ale widzę, że ty lubisz nas w taki sposób denerwować. :P Strasznie jestem ciekawa kim jest ten chłopak w kapturze, bardzo bym chciała, aby w końcu to był Ashton. :D Już się nie mogę doczekać kolejnego rozdziału. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Błagam. Możesz dodawać co np tydzień rozdziały?? Jak najszybciej . Błagam!!! Zakochalam sie. *.*

  OdpowiedzUsuń
 5. ŚWIETNEEEEEEEEEE! jejku uwielbiam to opowiadanie :D chcę więcej!:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudo, cudo i jeszcze raz cudo!
  Rozdział genialny jak każdy, a zwiastun to już wgl. nie ma słów na opisanie go!
  Nie mogę się doczekać na następny rozdział ♥

  Kc ♥
  @queenhooran

  OdpowiedzUsuń
 7. MOP DZIŚ WYGRAŁ WSZYSTKO HAHAHAHA
  BRAWA DLA MARTY! :D
  A zwiastun genialny, to wiadomo! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow, świetny zwiastun i rozdział! Uwielbiam takie mroczne klimaty! *.*

  OdpowiedzUsuń
 9. omg jaki rozdzial ;o świetny! i ten zwiastun.. az mnie ciarki przeszly.

  OdpowiedzUsuń
 10. po prostu kocham <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozdział jest rzeczywiście świetny, zabił mnie tak samo jak Ciebie :D
  Dan i jego reakcja po prostu mega :D a końcówka... omg ja chcę wiedzieć kto to był i co się dalej stanie, czekam na kolejny rozdział :)
  @GladYouCame_xx

  OdpowiedzUsuń
 12. Zwiastun* *facepalm* sylwia co się z tobą dzieje...

  OdpowiedzUsuń
 13. łał... szkoda że taki krótki ale łał :D czekam na nowy :)
  @labilex

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak zdecydowanie Dan i mop wygrywają dzisiejszy rozdział :D
  Oj, Cait, Cait w coś ty się wpakowała ;/
  weny kochana :*

  http://uciekinier-i-eva.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Postaram się coś w miarę sensownego tutaj napisać, niestety nie potrafię pisać komentarzy. Rozdział czytało mi się z ogromną przyjemnością i gdy okazało się, że przeczytałam ostatnie zdanie byłam zawiedziona. Kto to był? Czyżby Ashton? Jestem strasznie ciekawa. Świetnie rozplanowałaś wszystkie wydarzenia, bo cały czas coś się dzieje i nie da się nudzić, czytając twoje opowiadanie. Mam nadzieję, że Caitlin i Ashton wkrótce się spotkają :)
  Zwiastun jest niesamowity. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. świetne :o
  świetny zwiastun
  czeksm
  ciekawe kto to był :o
  kocham to <3
  @luvvmytomlinson

  OdpowiedzUsuń
 17. O JA PIERDOLE. KTO JEJ WSZEDŁ DO MIESZKANIA?!!! :O

  @_forceless_

  OdpowiedzUsuń
 18. MOP?!
  M O P?
  naprawdę? lol ja bym wzięła domestosa a co.
  ogólnie, rozdział dobry, trochę za krótki jak na mój gust, ale nie będę narzekać. I raczej nie inaczej to Ashton wszedł do jej mieszkania, no chyba że jakiś pedofil się na nią uwziął. Jednakże osobiście chcę żeby to był Ash i może w końcu się spotkają *modli się*
  a jeżeli chodzi o zwiastun, to gratuluję autorce, świetny, genialny, orgazm w pigułce lol.
  Życzę weny, ily x

  @Im_Mrs_H0RAN

  OdpowiedzUsuń
 19. OMG świetny rozdział i ta końcówka asdghjk! Lubię Dana, wydaje mi się, że chyba Ash będzie miał konkurenta i raczej mu się to nie spodoba...
  Zwiastun zobaczę rano, bo teraz jestem na mobilny, ale na pewno jest boski /@megxhoran

  OdpowiedzUsuń
 20. OMG TO BYŁO COŚ , BAŁAM SIĘ O CAIT JUŻ NIE PIERWSZY RAZ !! < 3 CUDOWNY :33

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja cie chyba serio zabije, JAK MOGŁAŚ ZNÓW SKOŃCZYĆ W TAKIM MOMENCIE UGH!!! Rozdział fajny, haha są parą Dan i Caitlin Kiedy w końcu Ashton spotka się z nią?/@annie_pilch

  OdpowiedzUsuń
 22. Jezu! Chcę już kolejny rozdział! Co twoje opowiadanie ze mną robi? ♥

  OdpowiedzUsuń
 23. swietne!
  Czyzby Ashton znowu byl u niej w domu? :o
  awwh wplacil pieniadze *.*
  jestem ciekawa co wydarzy sie na imprezie i wgl..
  Czekam i weny xx

  OdpowiedzUsuń
 24. swietne!
  Czyzby Ashton znowu byl u niej w domu? :o
  awwh wplacil pieniadze *.*
  jestem ciekawa co wydarzy sie na imprezie i wgl..
  Czekam i weny xx

  OdpowiedzUsuń
 25. Haha "Nie
  miałam odwagi zamknąć
  ich do końca, oglądałam
  wiele horrorów w których
  młode dziewczyny się
  zatrzaskiwały, a zmory
  czy mordercy czekali aby
  je zabić w łazience. Tak,
  zdecydowanie mam fobię.
  Powinnam to leczyć." Jakbym siebie widziała haha xe czekam na nexta!<3
  @TheVampsJulka x

  OdpowiedzUsuń
 26. OMG! Nawet nie wiem, co napisać.. serio!
  Rozdział strasznie mi się spodobał i już nie mogę się doczekać następnego <3
  Z tym mopem, to mnie rozwaliło haha x
  zwiastun >>>>

  OdpowiedzUsuń
 27. mój tt @Lost_In_Dreamsx

  OdpowiedzUsuń
 28. Jesteś cudna :*** i te opowiadanie również.
  Tsaa... Najlepsza broń ever - mop ^^
  Pozdrawiam <33

  OdpowiedzUsuń
 29. wspaniały rozdział! kocham to opowiadanie, a zwiastun jest super! uwielbiam losy Caitlin, ale z niecierpliwością czekam na więcej Ashtona w opowiadaniu! :) pozdrawiam i całuję @irish_teenager

  OdpowiedzUsuń
 30. omg więcej Ashtona, więcej Ashtona, daj mi więcccej <333

  OdpowiedzUsuń
 31. niech oni się już poznają ! fndisdjeknfz

  OdpowiedzUsuń
 32. zmieniłam nazwę na tt z @Lost_In_Dreamsx na @luvbiiebah

  OdpowiedzUsuń
 33. jestem strasznie ciekawa kim była ta osoba która weszła do jej mieszkania. czekam na następny rozdział :D

  OdpowiedzUsuń
 34. Jezuu aż mi puls przyspieszył :D
  Powoli zaczyna mnie przerażać Anonim zwany Ashtonem :D Jak ona psychicznie wytrzymuje to wszystko ?! XD Ja bym ze strachu umarła,gdyby ktoś włamal sie do mnie podczag gdy ja jestem w domu :D
  Juz sie nie moge doczekac nexta ! :)
  Syl xx

  OdpowiedzUsuń
 35. Cuuuuuuuuddddddooowwwwwnnnnyyyy!! Az brak slow, kochaana ! ;*

  OdpowiedzUsuń
 36. OoO *_____* Coś wspaniałego! Nawet nie będę komentować, bo to wszystko mówi same za siebie ;) Jesteś genialna! ♥

  OdpowiedzUsuń
 37. Wciągło Mnie ! Nie mogę przestać czytać :) Jest super ! :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Masz niesamowity talent ! ; )

  OdpowiedzUsuń
 39. hahah widzę, że lubisz trzymać ludzi w napięciu :D omg mam nadzieję, że do mieszkania Cait wszedł nikt inny jak Ashton *.*Tylko dlaczego nie odezwał się słowem, złapał za klamkę i wyszedł zostawiając Caitlin bliską zawału? Jfjfbdhdbdjndu to opowiadanie jest za dobrze, definitywnie za dobre *.*

  OdpowiedzUsuń
 40. Uwielbiam to! Znalazłam to już jakiś czas temu, ale dopiero dziś zaczełam czytać i mocno sie wciągnęłam. Bosz.. Normalnie sie trzęsę.. Często trzymasz w napięciu 😊 czytam dalej!!! <3

  OdpowiedzUsuń
 41. Gdzie ten ZWIASTUN jest ??

  OdpowiedzUsuń
 42. O mój BOZIU xD Tu są takie emocje,że nie mogę! Pozdrawiam gorąco.xx

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Szablon
Fantazja
zxvzxvz