sobota, 18 kwietnia 2015

Rozdział 29

Szliśmy aleją parku przez pół godziny, aż wreszcie Calum zdecydował się zająć miejsce na którejś z mijanych ławek. Podróżując nie mówił o sobie, a raczej o dniach nieobecności. O tym, gdzie przebywał, co zwiedzał i w jaki sposób szukał informacji na własną rękę, bo w pewnym momencie przestał wyrzucać z głowy swoje poprzednie życie, czyli bycie swego rodzaju bandziorem, który szuka zaczepki. Gdy nie potrafił stanąć oko w oko z męczącymi go myślami, szedł w miasto, a upust swoim emocjom dawał znajdując równego sobie gościa albo nawet silniejszego, aby tylko stanąć do walki. Bójka kończyła się zazwyczaj przegraną Caluma, który wracał do mieszkania swojego kumpla zakrwawiony oraz posiniaczony, ale czuł ulgę, ponieważ ból fizyczny przysłonił cierpienie psychiczne. A Calum cierpiał bardzo, tylko nie umiał tego przyznać. 
- Kiedy kumpel Josha powiedział, że zna Willa, ale nazwał go Jackiem to od razu pojechałem do tego wariata - oświadczył - Liczyłem na wyciągnięcie większej ilości informacji, ale..
- Calum - szepnęłam cicho, przerywając chłopakowi. Spojrzał na mnie pytająco, a ja popatrzyłam na niego nieśmiało. Chciałam rozpocząć rozmowę, dla której przyszliśmy do parku, ale bałam się, że Hood może zareagować negatywnie. Mimo wszystko musiałam dowiedzieć się, dlaczego Calum stał się osobą zamkniętą. 
Widząc mój wzrok, ciemnowłosy sam zaczął swoją opowieść, bez mojej prośby. 
- Zamierzałem zostawić rodzinę dla Ashtona, ale to ona zostawiła mnie... - mruknął, a chwilę później poznałam całą historię.
Wydarzenie miało miejsce kilka lat temu, kiedy Calum był jeszcze urwisem poszukującym wrażeń. Uwielbiał piłkę nożną, imprezy i swoich znajomych, z którymi spędzał ogromną ilość czasu - zwłaszcza z Ashtonem. Wiedzieli o sobie wszystko. Nie ukrywali swoich tajemnic rodzinnych, a wręcz przeciwnie, dzielili się nimi, dyskutowali  i wspólnie rozwiązywali problemy, bo tak powinni robić prawdziwi przyjaciele. Pewnej ciepłej nocy, Calum jak zawsze zostawił uchylone okna, a później poszedł wziąć prysznic. Gdy wrócił, na jego łóżku siedział roztrzęsiony Luke. Jego nieułożone włosy, potargane i brudne ubrania świadczyły tylko o tym, że znów wpakował się w tarapaty. Serce Caluma niemal stanęło, kiedy zobaczył swojego drugiego przyjaciela w takim stanie. 
- Jak się tutaj dostałeś? - zapytał, a jego słowa brzmiały niepewnie, jakby odpowiadał przed nauczycielką matematyki z prostego równania, kompletnie nie znając tabliczki mnożenia i nie mając pewności co do swych obliczeń. Ale on po prostu bał się usłyszeć, że Luke wspiął się po domku na pierwsze piętro i przeszedł oknem do jego pokoju po raz kolejny. Przecież powtarzał mu, że drzwi zawsze stoją dla niego otworem i nie musi narażać się na niebezpieczeństwo. Ale tym razem wcale nie chodziło o bycie bezpiecznym. Luke nie miał odwagi stanąć w drzwiach domu Caluma i czekać na przywitanie przez jego mamę, która spojrzałaby na niego ze wzrokiem pełnym przerażenia.
- Sam wiesz - palnął - Oglądałeś wiadomości? 
Calum zmarszczył czoło, zerkając na blondyna. Nie rozumiał, co mają media do jego wizyty. Zdenerwowanie Luke'a nie pozwoliło mu jednak na bezczynne stanie i gapienie się. Sięgnął po pilota, a później przełączył kanał na pierwszy lepszy związany z informacjami ze świata. To co zobaczył, przerosło jego najśmielsze oczekiwania.
- Dziewiętnastolatek zabił własnego ojca, Ashton Irwin zostanie skazany, a może uniewinniony... - wyszeptał tekst, który odnalazł wzrokiem na dolnym pasku ważnych wiadomości - Co to do cholery ma znaczyć? - spytał Calum, odwracając się do przyjaciela.
- Ktoś go wrobił, Cal - odparł drżącym głosem - On go nie zabił, ale pójdzie siedzieć... - powiedział, a potem powtarzał to zdanie jeszcze około stu razy, gdy już po pierwszym rozpłakał się niczym małe dziecko. Calum objął swojego przyjaciela i starał się uciszyć, aby rodzice nie dowiedzieli się o jego sekretnej wizycie. Był w szoku, nie wiedział co powinien myśleć, ale na pewno do jego głowy nie wpadł pomysł, iż Ashton zamordował ojca. Znał go za dobrze, żeby pomyśleć o takiej głupocie. Irwin nie należał do grzecznych, wyrachowanych i kochanych dzieciaków, ale nigdy nie podniósł ręki na ojca, czy matkę. Miał pewność, że doszło do nieporozumienia, tragicznego nieporozumienia. 
Siedzieli w ciszy przez około godzinę. Ciemnowłosy obejmował ramieniem swojego przyjaciela, który szlochał mu w koszulę. Zawsze to on pocieszał Caluma, stawiał go na nogi swoimi motywującymi cytatami, a wtedy role się odwróciły. Obaj nie mieli pojęcia co robić, jak pomóc swojemu kumplowi z paczki.
- Uniewinnią go... muszą. - powiedział cicho Calum - A wtedy wyjedziemy.
Zaskoczony Luke popatrzył na Caluma, a ten zanim przyjaciel zdąrzył zapytać skąd taki pomysł, odpowiedział mu.
- Znajdą cokolwiek i wypuszczą Asha - oświadczył - Ale tylko sąd go uniewinni, nie ludzie. Poza tym, to był jego ojciec. Za wszelką cenę będzie chciał znaleźć mordercę. 
Luke z początku wahał się, jednak doskonale zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji i wiedział, że Calum ma rację. Media, a także ludzie nie dadzą Ashtonowi spokoju. On sam nie zaśnie nocą myśląc, że człowiek, który zabił jego ojca chodzi spokojnie po świecie. Mogli dyskutować na ten temat godzinami, ale tylko jedno wyjście zdawało się słuszne. Wyjazd, ucieczka, poszukiwania winnego. I w końcu podjęli decyzję. 
Hemmings pognał do Michaela, aby poinformować go o planach i zapytać, czy weźmie w nich udział. Około piętnastu minut opracowywali telefonicznie plan, działając za plecami kumpla, z którym nie mieli zupełnie kontaktu, bo na komisariacie był nieosiągalny. Kiedy skończyli, zabrali się za realizację. 
Calum rozpoczął pakowanie. Wrzucał ubrania do torby, nie zwracając uwagi na ich ułożenie. Liczył się czas. Proces miał swój początek za dwa dni, a trwać miał około czterech godzin. Głęboko w duszy modlił się, aby znaleźli chociaż jedną małą rzecz, która odciąży Ashtona od sprawy. Sami zamierzali wziąć w niej udział, jako świadkowie z nadzieją, że pomogą przyjacielowi w wydostaniu się z tarapatów. 
Wtem w pokoju rozległ się dziewczęcy głos.
- Co ty u diabła wyrabiasz? - spytała zadziwiona zachowaniem brata Mali.
- Zamknij się - próbował uciszyć dziewczynę, ale ona miała o wiele więcej pytań niż Calum mógł sobie myśleć.
- Uciekasz? Zostawiasz nas? To przez Irwina? Pomagałeś mu w zabójstwie? Jesteś mordercą? 
Calum przerwał swoje pakowanie, żeby pójść do dziewczyny i zamknąć mieszczące się za jej plecami drzwi. Zmierzył czarnowłosą wzrokiem, a następnie poprosił grzecznie o spokój.
- Ktoś go wrabia - oznajmił. 
- Jasne - prychnęła - Irwin ma na drugie imię kłopoty, a ty dobrze o tym wiesz. To on wpakował cię w towarzystwo starszego Fletchera i pewnie znowu to zrobi. 
- Co ty pieprzysz, Mali? - Chłopak starał się pohamować przed wrzaskiem, ale jego siostra zaczynała działać mu na nerwy - Ashton nie ma wpływu na to, z kim się kumpluję. Gdybym nie chciał, nie trzymałbym się z żadnym Fletcherem. Poza tym, to moja sprawa! Irwin jest moim przyjacielem, a przyjaciół nie zostawia się w potrzebie.
- A ja twoją siostrą! - krzyknęła - Rodziną, Calum! Rodziną!
- Rodzina powinna rozumieć.
- I trzymać się razem. - Mali nie dawała za wygraną.
- Daj spokój, Mali. 
Hood machnął ręką na swoją siostrę i powrócił do pakowania. Sądził, że akurat ona zrozumie jego decyzję, bo sama uratowała swoją przyjaciółkę przed agresywnym chłopakiem. Winę za rozbicie wazonu na jego głowie w obronie własnej wzięła na siebie, żeby uratować Liz przed karą, gdyż miała już bójkę na koncie. Zachowała się odważnie i lojalnie, więc dlaczego Calumowi nie chciała pozwolić na zrobienie czegoś podobnego?
- Powiem rodzicom - zagroziła, próbując powstrzymać swojego brata.
- Śmiało - parsknął - Ich oburzenie czy brak zgody nie zmieni mojej decyzji.
Nastała cisza. Mali szukała w głowie innego pomysłu, który pomógłby jej zatrzymać Caluma, ale nic nie przychodziło do jej umysłu. Nie potrafiła pogodzić się z myślą, że Calum wybiera przyjaciela zamiast swojej rodziny.  Nie mogła zrozumieć, dlaczego to robi, ale on miał swoje powody. Ashton nie raz rezygnował z rodziny, aby pomóc swojemu kumplowi w potrzebie, bo ten także wpadał w niezłe tarapaty. Gdy przyjechał dla niego do Melbourne, żeby oddać pieniądze dillerowi za narkotyki, które skradziono Calumowi, ten nie mógł wyjść z podziwu. Ashton przyjął kilka ciosów na siebie. Wyszedł ze złamaną ręką, stracił w pewnym stopniu swoją godność, ale uratował przyjaciela przed śmiercią, czego Calum nigdy nie zapomniał. Uważał, że nastał moment, aby odwdzięczyć się Irwinowi za wszelką pomoc.  
- W takim układzie, nigdy więcej mnie nie zobaczysz.. - rzuciła Mali, uznając, że jest to jej jedyna deska ratunku.
Calum zaśmiał się, kręcąc głową z niedowierzaniem, jaka to Mali jest głupiutka mimo swojego wieku. Była starsza o dwa lata, ale przywiązana do swojego brata niczym malutka dziewczynka czująca potrzebę posiadania wsparcia rodzeństwa. Calum natomiast kochał siostrę, aczkolwiek działał na własną rękę, bo nie chciał wplątywać rodziny w tak skomplikowane sprawy, jaką była sprawa Ashtona i zabójstwa jego ojca. Wolał rozwiązać zagadkę z przyjaciółmi, nie narażając najbliższych na niebezpieczeństwo. Mali niestety nic z tego nie rozumiała. 
- Idź już spać, pleciesz bzdury - poradził jej, nie wierząc w jej groźby. 
- Jeszcze się przekonamy.
Burknęła, a później wyszła z pokoju swojego brata, pozwalając mu kontynuować poprzednią czynność. 
- To były jej ostatnie słowa... - powiedział cicho Calum, obracając palcami bransoletkę z imieniem siostry - Nigdy więcej jej nie zobaczyłem...
Siedziałam w zdumieniu, przyglądając się ciemnowłosemu. Miałam masę pytań, ale nie wiedziałam czy powinnam je zadawać, widząc stan Caluma. Jego twarz wydawała się być zmęczona, a oczy smutne, przepełnione żalem i wyrzutami sumienia, bo gdyby nie jego zawziętość i brak wiary w słowa siostry, może wszystko potoczyłoby się inaczej. Tymczasem on uznał, że Mali rzuciła słowa na wiatr, a ona nie żartowała. Zagroziła bratu, a że nie posłuchał.. musiał ponieść tego konsekwencje. 
- Zostawiła nas dzień później - kontynuował - Planowaliśmy ucieczkę z chłopakami po trzech dniach od procesu, jeżeli Ashton miałby zostać uniewinniony. Mali zniknęła dzień po naszej rozmowie. Brakowało jej rzeczy, pieniędzy również. Rodzice przeszli przez załamanie. Nie chciałem uciec, chociaż musiałem. Powiedziałem, że jadę do Europy, na studia. Sprzeciwiali się, ale nic nie podejrzewali, bo kiedyś napomknąłem, że jeżeli miałbym studiować to właśnie tam. 
- A więc odwiedzasz ich?
- Dzwoniłem.
- Przestałeś? - dopytywałam.
Calum przytaknął. 
- Wątpię, że nie domyślili się, że to ja jestem pomocnikiem wielkiego Cienia.
- Nawet jeśli, to wciąż twoi rodzice, którzy kochają cię i chcą utrzymywać z tobą kontakt - próbowałam przekonać Caluma - Warto z nimi porozmawiać. Stracili już jedno dziecko, na pewno nie chcą stracić drugiego.
- Stracili je przeze mnie.
- Nie, Calum - zaprotestowałam - Mali podjęła decyzję, nie ty. I wiem, że ciężko ci z tym żyć, bo nie jesteś w stanie zatrzymać wyrzutów sumienia, ale one powinny zniknąć, bo nic złego nie zrobiłeś. 
- Szkoda, że ja nie potrafię myśleć o tym w taki sposób... - szepnął.
Rozumiałam już wszystko i było mi przykro, gdy oceniałam Caluma jako wrednego i podłego człowieka bez uczuć. On miał uczucia, ale skrywał je, bo kiedy tylko otworzył się na ludzi, do jego drzwi pukało rozczarowanie. Zaufanie, jakim obdarowywał kogokolwiek zostawało wystawiane na próbę. To smutne, ale prawdziwe. Nie sądziłam, że musiało go spotkać tyle przykrości. Jego siostra zniknęła, być może nie żyje, a on nie ma kontaktu z rodzicami, bo uważa się za winnego. Dlatego nie dopuszczał mnie do siebie.
Wraz z Calumem ruszyliśmy w kierunku głównej ulicy, wolnym krokiem zwiedzając okolice Sydney. Po raz pierwszy czułam się swobodnie rozmawiając z Hoodem, który również nie wydawał się spięty. Właściwie uważałam, że chłopak otworzył się na mnie i mówił to, co leżało na jego sercu. 
- Dowiadując się o fałszywej śmierci Ashtona coś we mnie pękło - wyznał, po spuszczeniu głowy - Ufałem mu i sądziłem, że on ufa także mi, a tymczasem wziął Luke'a i kazał mu milczeć. To było dla mnie bolesne, zwłaszcza że tyle poświęciliśmy dla siebie nawzajem. 
- I wszyscy siedzieliście w tym razem.. - dodałam. 
Calum skinął głową.
Zatrzymałam się, a ciemnowłosy po chwili zrobił to samo. Na samą myśl, ile przykrości spotkało mnie oraz Caluma, łzy pojawiły się w moich oczach. Zdołałam jedynie powiedzieć, że jest mi przykro. Hood objął mnie ramieniem, a potem przytulił. Niesamowite, jak osoba po tylu przejściach potrafi dać jeszcze mnóstwo ciepła i czasem uśmiechnąć się szczerze. Przechodził przez piekło, zarówno teraz jak i wcześniej. Ból był nie do zniesienia, a jednak radził sobie z nim. Podziwiałam go, naprawdę.
- Ashtonowi zależy na tobie.. - jego głos obił się o moje ucho, a oczy rozszerzyły się, gdy dotarło do mnie co przed chwilą przekazał. Pozwoliłam mu mówić dalej. - Byłem zły, kiedy wygarnąłem ci, że jesteś głupia i nic nie warta. Odsuwałem cię od siebie, bo przypominasz Mali. Ona była taka porywcza, naiwna, ale zdeterminowana, a także silna, jak ty. Bałem się, że ty też kiedyś znikniesz, albo Ashton...
- Mnie zniszczy? - spytałam.
- On nie niszczy ludzi, ludzie zniszczyli jego - odpowiedział Calum, gdy odsunął się ode mnie - Popełnia błędy, chwyta się ostatnich desek ratunku i na swój sposób próbuje chronić bliskich, bo myśli że krzywdzi nas będąc w pobliżu. 
Zauważyłam, że Calum miał rację. Ashton znikał, trzymał się z daleka zawsze, gdy coś się działo, żeby nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo. To jego ścigali, nie nas, a więc stał na uboczu, działając po kryjomu. Nie zwróciłam na to uwagi wcześniej. Nie mogłam stwierdzić, że postępował słusznie, jednak przypomniały mi się słowa Michaela - nie patrząc na działania, widzimy intencje, a intencje Ashtona są dobre. Są szlachetne i piękne. 
Gdy już miałam zapytać Caluma, co zamierza zrobić tuż po naszym spacerze, dźwięk mojego telefonu przerwał ciszę na ulicy. Szybko odnalazłam komórkę i zerkając na wyświetlacz, spostrzegłam numer Luke'a. Odebrałam połączenie.
- Gdzie jesteś?! - wrzasnął do słuchawki blondyn.
- W parku, z Calumem - spojrzałam na Hooda, który nie okazał swojej złości, gdy wypowiedziałam jego imię. 
- Zaraz tam będę - oświadczył Hemmings poważnym tonem.
- Co się stało? - zapytałam. 
Po chwili telefon wysunął się z mojej dłoni. Niewielki sprzęt upadł na ziemię, rozbijając się na części. Byłam pewna, że w przeciągu sekundy zbladłam. Nabrałam powietrza do ust, po czym zatrzymałam je w płucach. Bicie mojego serca przyśpieszyło. Wiadomość od Luke'a spowodowała, że ledwo utrzymywałam się na nogach. Calum na widok mojego zachowania, objął mnie w pasie ratując przed upadkiem.
- Caitlin?! - wykrzyczał w przerażeniu moje imię.
- Logan... - wyszeptałam.
- Jest tutaj?! - spytał, ale pokręciłam głową - Więc co z nim?
- Nie żyje...


______________
Przepraszam za liczne powtórzenia etc, ale pisałam dziś bardzo bardzo na szybciutko. :( 


W przeciągu kilku miesięcy (2-3) "Cień" zostanie wydany w postaci e-booka, natomiast w wydaniu książkowym pojawi się nieco później, na przełomie sierpnia lub września.
Gratulować możecie tylko sobie, bo dzięki Wam Cień pojawi się w postaci książkowej. Jestem w trakcie kończenia tekstu. Możecie być z siebie dumni. 

73 komentarze:

 1. nie spodziewałam się, że to będzie Logan ok

  OdpowiedzUsuń
 2. nie spodziewałam się tego,a rozdział jak zawsze zajebisty

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem z ciebie dumna :')

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie wiesz jak sie ciesze 😍😍😍 juz sie nie moge doczekac ksiazki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz już w ogóle nie wiem o co kurwa chodzi, dzięki Pepe

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest mi niezmiernie przykro z powodu Logana... Przynajmniej jedna osoba z głowy.
  Historia Caluma jest taka smutna. Przykro, że jego siostra nie potrafiła mu zaufać i zrozumieć, że czasem trzeba podejmować takie, a nie inne decyzje. Szkoda. Nie wiem, czy się spodziewać jej powrotu. Ale Hood na pewno powinien zadzwonić do rodziców, ucieszyliby się.
  Myślałam, że Caitlin nakrzyczy na Luke'a za te wrzaski przez telefon:)
  Czekam na tę książkę, kupię na pewno, nie podaruję sobie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pepe najlepsza! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Jezuuu jeśli książka wyjdzie 14 września to będę miała idealny prezent na urodziny. Cholera nawet nie wiesz jak się cieszę. Ale co się dziwić? Przecież masz ogromny talent :DDDDDD

  OdpowiedzUsuń
 9. Omfg mam zawał

  OdpowiedzUsuń
 10. Po 1 jestem strasznie szczęśliwa i dumna, że Cień zostanie wydany ��
  Po 2 ja już nie rozumiem co dzieję się w Pułapce...
  Jak to Logan nie żyje?
  Z kim on zaczął współprace w prologu?
  A może to kolejna udawana śmierć?
  Albo to część planu zniszczenia Ashtona?
  Tyle pytań, a żadnej odpowiedzi...
  Za to kocham "Cienia"
  Do następnego! ��

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziewczyno! :D Tyle czekaania :D
  Rozdział cudowny, i najlepszy. Nigdy nie spodziewałabym się co się stało Mali. Ha, ciekawe jak miałabym się spodziewać tego, skoro nie spodziewam się co będzie w nastepnym wyrazie :D LMAO :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O matko!
  Ty zawsze jesteś w stanie mnie zaskoczyć. Nigdy bym nie przypuszczała, że właśnie Logan umrze. Stawiałam na Caluma... ale Logan? Czyli teraz mają do czynienia z kimś innym?
  Podobała mi się rozmowa Caitlin z Hoodem <3
  Gratuluję kochana! Książkę na 1000% kupię bez zastanowienia. To przede wszystkim dzieki twoim wspaniałym pomysłom i ogromnym talencie! ♥
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja pier****!!!!!!!!!
  Jesteś niemożliwa!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. No normalnie zaraz no nie wiem
  kocham cie
  i tyle mam do powiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pepe żądam następnego rozdziału w trybie natychmiastowym bo jak nie to chyba zwariuję!!!! <3 i btw meega sie cieszę że będzie książka ^^ :3 ♥♥♥♥♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 16. A Logan wstanie z grobu jak Igor z Pierwszej Miłości lel

  OdpowiedzUsuń
 17. Boże nie spodziewałam się tego..... Jesteś po prostu niemożliwa i nieprzewidywalna i z każdym rozdziałem utwierdzam się w tym zdaniu. Jesteś wspaniała Pepe. Kochamy Cię. Rozdział po prostu genialny. Nic dodać, nic ująć. Już nie mogę doczekać się Cienia jako wersji książkowej. Kiedy się tylko pojawi od razu kupię.

  OdpowiedzUsuń
 18. Boże nie spodziewałam się tego..... Jesteś po prostu niemożliwa i nieprzewidywalna i z każdym rozdziałem utwierdzam się w tym zdaniu. Jesteś wspaniała Pepe. Kochamy Cię. Rozdział po prostu genialny. Nic dodać, nic ująć. Już nie mogę doczekać się Cienia jako wersji książkowej. Kiedy się tylko pojawi od razu kupię.

  OdpowiedzUsuń
 19. Pepe nie wiem co napisać. Naprawdę bardzo się cieszę, to wspaniała wiadomość! <3 Rozdział świetny, czekam na następny.

  OdpowiedzUsuń
 20. jeju pepe tak bardzo się cieszę i dziękuję ci za wszystko, nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 21. Rozdział jak zawsze genialny :)
  Czekam na kolejny i zapraszam do mnie
  she-is-innocent.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. O nie, no chyba kurwa żartujesz. Jak to nie żyje ?! Czyli to nie on za tym wszystkim stoi?! W co ty z nami pogrywasz pepe? No nie wierzę, zaraz dostanę zawału i umrę, tyle emocji w takim krótkim rozdziale.
  A ta historia Caluma, biedaczek, ale Cait ma rację, nie powinien się obwiniać. Mam tylko nadzieję, że teraz jak nawiązał jakąś nić porozumienia z Cait to nadal pozostanie sassy queen tego ff :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Już chcę następny :'(

  OdpowiedzUsuń
 24. Napisałaś, że mamy być z siebie dumni i w ogóle, ale to jednak ty to wszystko napisałaś i wymyśliłaś, a my to tylko czytamy, więc GRATULACJE!!!!! Jestem z ciebie taaaaka dumna!!!!! Życzę ci, abyś napisała jeszcze wiele takich wspaniałych opowiadań i książek i ebooków i w ogóle!!! No i oczywiście, żebyś spotkała chłopaków, a jak nie, to żeby oni spotkali twoją książkę!!!
  Co do rozdziału, to wspaniały! Współczuję Calumowi i trochę krytykuję Mali, no bo jak sama powiedziała "rodzina powinna trzymać się razem", a ona odjechała i nie wróciła, chociaż mogłaby wrócić przynajmniej pod pretekstem "pomocy bratu". Tak czy siak, super.
  I kto zabił Logana...?

  OdpowiedzUsuń
 25. OMOJSWIETYBOZECALUM
  boze jak sie ciesze ze sie otworzyl przed caitlin
  i jak to logan nie zyje wtf jak co dlaczego
  jestem z ciebie dumna pepe!

  OdpowiedzUsuń
 26. Logan nie żyje ( trochę to nagłe xd) :O
  Czekam na następny i na książkę ;)
  Pozdrawiam <3

  OdpowiedzUsuń
 27. Ta historia Caluma taka smutna :o
  A śmierć Logana.. Taka niespodziewana.. Tego na pewno nie zrobił przyjaciel Asha i wszystko na nich spadnie.. Będą kłopoty :/
  Mam nadzieję, że Mali wróci :3 Ale znając Ciebie, pewnie ona okaże się tą złą ;p
  Ciekawi mnie reakcja Cait ;v
  Ciekawe, bardzo ciekawe
  Hmm..
  Książkę kupię na 100%, a nawet kilka egzemplarzy haha
  Z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział,
  Ślimuśia xx

  OdpowiedzUsuń
 28. O fuck Logan nir żyje no to zaczynamy zagadke od nowa xD i mega mega ciesze sie ze "cień" zpstanie wydany! Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 29. OMFG djskjdkdjksdksj ♥ Pepe, kocham Cię

  OdpowiedzUsuń
 30. Znowu nic nie wiem! Za każdym razem kiedy ułożę sobie w głowie jakiś względnie prawdopodobny plan, dzieje się coś co sprawia że możliwość zaistnienia tego scenariusza idzie się jebać...
  ... Za to Cię kocham ♡
  Jestem dumna przede wszystkim z Ciebie!
  Bardzo, bardzo Ci gratuluję!
  Już nie mogę doczekać się kiedy będę mogła stanąć w kolejce z Cieniem w ręce! ♡.♡

  OdpowiedzUsuń
 31. KOCHAM CIENIA. Super, że pojawi się w formie książki. Rozdział jak zawsze świetny. Logan nie żyje....tego bym się nie spodziewała. Pozdrawiam i czekam na kolejny rozdział.

  Ana :)

  OdpowiedzUsuń
 32. JA SIĘ JESZCZE NIE POGODZIŁAM ZE ŚMIERCIĄ ASHTONA W CIENIU A TY JUŻ O ŚMIERCI LOGANA! HAHAHAHA JESTEŚ NIESAMOWITA ♥ szczerze, nie spodziewałam się, że to właśnie on zginie...
  Cal wreszcie pokazał, że ma jakieś uczucia oprócz gniewu! Wiedziałam, że coś mu się stało w przeszłości i zadziałało to na niego w ten sposób. Ciężko przeżył zniknięcie siostry i boi się zaufać... biedaczek mój :(
  Nie wiem, czy jest sens wymyślania setek scenariuszy na temat dalszego ciągu, bo i tak wyskoczysz z czymś co przez myśl by mi nie przeszło haha i właśnie to jest twój urok, Pepe!

  Cholernie cieszę się, że osiągnęłaś taki sukces w tak młodym wieku! Wydanie własnej książki - to jest coś! GRATULUJĘ!!!

  Z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział ♥

  PS.: Wiesz, że to przez te emocje ludzie zapominają o komentarzach? Bo kto komentuje oddzielnie każdy pojedynczy rozdział świetnej, emocjonującej książki? Pamiętaj: jesteś niesamowita! Kochamy Cię ♥

  OdpowiedzUsuń
 33. Uwielbiam to opowiadanie i npewno kupie ksiazke i chetnie przeczytam to od poczatku 😁 juz nie moge sie doczekac. Logan nie zyje to chyba dobrze 😊 ciekawe kto go zabil

  OdpowiedzUsuń
 34. "Cień" i "Pułapka" to najlepsze fanfiction jakie miałam okazję do tej pory czytać. Uuuuuwielbiam te opowiadania :) Mnóstwo wydarzeń, niekończące się pytania, ciągłe zwroty akcji, za to Cię kocham!
  Fabuła jest extra, ja nie mam pojęcia z kąd ty bierzesz pomysły na to wszystko. Masz przepgromny talent, Twoje opowiadanie pochłonęłam w 2 dni i specjalnie dokupiłam sobie internet na komórkę, abym mogła czytać to cudo na mieście ;)

  Już nie mogę się doczekać aż kupię "Cień". W księgarni odtańczę dziękczynny taniec szczęcia. Walić kreta ludzie muszą wiedzieć, że takie cudo istnieje :)

  Przez to Twoje zesłane z niebios opowiadanie boję się odbierać telefon z nieznanych numerów :x

  Czuj się winna moim ocenom w matmy!

  Kiedy kolejny rozdział? Wstawiaj go szybko chyba, że chcesz abym do końca życia nie ogarniała przekształcania wzorów ;)

  Pozdrawiam autorkę najlepsiejszego fanfiction na całym bożym świecie :)
  LadyinBlack

  OdpowiedzUsuń
 35. Chce mi się płakać na myśl, że Pułapka będzie miała tylko 35/36 rozdziałów, a potem już koniec, pustka... Naprawdę zżyłam się z tym opowiadaniem, z jego bohaterami i będzie mi tego tak strasznie brakować...

  OdpowiedzUsuń
 36. Dowiedziałam się o tym opowiadaniu od siostry. Świetne!
  Gratuluję wydania książki! xxx
  songnevergrewold.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Idealny rozdział *.*
  I na pewno kupię 'cień' w wydaniu książkowym! :D

  OdpowiedzUsuń
 38. Nie mogę doczekać się książki na 100% kupię !
  Gratuluje że tak daleko zaszłaś !

  OdpowiedzUsuń
 39. Ja pierdole, co za rozdział :o.
  Ja szybko chcę następny, bo nie wytrzymam! Xx

  OdpowiedzUsuń
 40. O jejku... Logan?! Ja cię kręcę co tu się wyrabia..:D Rozmowa Caitlin i Calum'a była piękna, wzruszyłam się... To opowiadanie.. Brak słów żeby opisać to co tworzysz. Kocham cię i to opowiadanie <3 Do następnego :D
  PS.: Nie mogę się doczekać książki<3

  OdpowiedzUsuń
 41. Boskiii a tak propo jaka ksiazka o co chodzi ????? ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  OdpowiedzUsuń
 42. Logan nie żyje <3 zatańczmy na jego grobie haha

  OdpowiedzUsuń
 43. Hahahhahahahaha jejejejjejejejejej !
  Ciekawe tylko co dalej...
  Kocham to <3 hiihihi

  OdpowiedzUsuń
 44. Świetny rozdział!!! Nareszcie dowiedzieliśmy się o przeszłości Caluma. I jeszcze do tego Logan nie żyje!!!! Tak! Weselmy się i radujmy! Oł je!!!
  Jeszcze raz gratuluje Ci sukcesu!!!
  Już nie mogę się doczekać aż zobaczę Cienia w księgarniach!!!
  A tak wgl to jaka będzie okładka ksiazki?
  Pozdrawiam i życzę szybkiego skończenia pisania tekstu :*
  theeternalkids.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dwa pytania jeszcze do Ciebie....
   1. Jakie wydawnictwo wydaje "Cienia"?
   2. Ile, tak orientacyjnie, zapłaciłaś za wydanie książki i ebooka?
   Tak się tylko pytam z czystej ciekawości.... :)

   Usuń
 45. Zazdroszcze talentu *-*

  OdpowiedzUsuń
 46. Świetny rozdział! Masz bardzo duży talent, gratuluję :)
  i zapraszam do mnie!
  http://blackbird--fly.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 47. O boże jak ja kocham to ff uzależniłam się :*
  Pisz jak najszybciej nexta!!
  Już się nie mogę doczekać
  Weeenyy :>

  OdpowiedzUsuń
 48. ALE HALO TO.TY STWORZYLAS TA TRESC
  TOBIE NALEZA SIE PODZIEKOWANIA I GRATULACJE, NIE NAM

  OdpowiedzUsuń
 49. super rozdzial i napewno kupie ksiazke!

  OdpowiedzUsuń
 50. Wow. To Tobie należą się podziękowania,bo znalazłaś czas na pisanie. Na pewno kupię książkę. Czekam na next.

  OdpowiedzUsuń
 51. Z bólem przyznaję, że rozdziały są coraz gorsze. Ale wciąż czytam "Cienia" bo to pierwsze ff, które pokochałam.

  OdpowiedzUsuń
 52. Śmierć Logana pewnie przyniesie za sobą kolejne kłopoty. Szkoda że już niedługo koniec Pułapki. Zastanawiam się co ze sobą zrobię po zakończeniu. Chyba przeczytam wszystko jeszcze raz od samego początku c:
  Gratuluję sukcesów i czekam na książkę x

  OdpowiedzUsuń
 53. Jezu! Nie mogłam się doczekać! Ile ja czekałam! Jezu zwierzał jej się i w ogóle! Boże cudo! I Cait tam słuchała i żeby ona się na Asha nie fochała więcej! I co jest nie tak do cholery z Loganem?!?! Czy Cass się znalazła? Czy to już koniec?!?! I co się stanie z Cashtonem?! ¥¥¥... Ale to Ashton pewnie go zabił! Nie chcę żeby Pułapka się kończyła... Siedzimy w niej razem ;)))
  Ps. Jestem z ciebie taka dumna! 2 miliony i jeszcze książka! Uwierz mi - kupię ją! A potem jeszcze Pułapkę do kolekcji! Będą na honorowym miejscu na półce i nie pozwolę nikomu dotknąć! Żeby tylko była jeszcze jedna część! Ale wiem że ty też masz swoje życie i potrzebujesz czasu dla siebie ;)))) Jak tak myślę że niedługo koniec to aż się łezka w oku kręci :')))))) Ale to jeszcze nie koniec więc nie mam co się smucić!
  Kocham Cię Pepe <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 54. Poguuuubiłam się :( Ugh :c Logan nie żyje, Claum i Cait się dogadali, kto podrzuca te karty, gdzie Cass? Ja pierdole!!! Za dużo;(

  Gratuluje książki!!! To naprawdę niesamowite, a to tylko Twoja zasługa . Wpadłaś na rewelacyjny pomysł z ff który osiągnął szczyty popularności! Gratuluje jeszcze raz i życzę by Pułapką również osiągnęła ten sam szczyt i powstała książką. Jesteś rewelacyjna, kochamy Cię. <3

  OdpowiedzUsuń
 55. genialne.
  czekam na książke! :*
  do następnego!
  xx.

  OdpowiedzUsuń
 56. Oh God!!!! :D nadrobiłam całą drugą część i bd czytać na bieżąco;) ILE EMOCJI?! 1 slowo: Uwielbiam ❤
  I TE końcówki... Ukatrupić normalnie! :D
  Czekam!
  Lexi

  OdpowiedzUsuń
 57. omg Cień jako książka yassssssssssss :D ja chce
  jak kiedyś spotkam 5sos to chcę autografy na książce hahahahah
  serio, gratuluję sukcesu, ff jest świetne i serio chcę książke ☺☺☺
  ILY
  Czekam na next :)
  @todoingthemost

  OdpowiedzUsuń
 58. Bum szaka laka pamiętam jak pierwszy raz weszłam na Cienia miał 10 rozdziałów a ja wszystkim dawałam linka o 4 nad ranem szłam spać jak na starym telefonie czytam Asztyna 💙💙💙❤❤ omggg nareszcie będzie książka ahhhhh
  Kocham cię Pepe miłego tygodnia i w ogóle ~@PLforeverme

  OdpowiedzUsuń
 59. Pepe jestem z ciebie dumna !
  spaniały rozdział wiele się wyjaśniło !
  po tym rodziale czuje się bardziej ciekawska
  oraz dedykuje ci piosenkę
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=AtKZKl7Bgu0

  OdpowiedzUsuń
 60. Rozdział jak zwykle świetny z niecierpliwością czekam na następny 😊

  OdpowiedzUsuń
 61. Okej, okej... W przeciągu kilku dni udało mi się przeczytać całego "Cienia" łącznie z pułapką. Wow, wyczyn bo nie spałam jakoś do 3 w nocy aby to przeczytać. Dobra, przejdę może do konkretów, bo kilka ich mam.
  Pepe, muszę Ci powiedzieć, że jesteś niesamowitą dziewczyną, o wielkiej wyobraźni jak i talencie. Cień zaskoczył mnie całkowicie, zwłaszcza, że jest on (jak mniemam) pierwszy oficjalnych fanfiction o sosach, który wyszedł Ci... no, jak książka, na którą jak najbardziej zasługujesz. Osiągnęłaś tyle... w głowie się nie mieści, że ze zwykłego opowiadania na blogspot, które wystarczyło zaplanować wyszło dzieło, które powinna już niedługo triumfować na półkach przede wszystkim empika i wszystkich księgarni.
  Masz niezwykły talent, którego nie możesz porzucić. Pisz dalej, twórz kolejne opowiadania i zdobywaj nagrody, zasługujesz na nie wszystkie.

  Wiem, że jeszcze będzie kilka rozdziałów pułapki, ale po przeczytaniu całego cienia, w zaledwie pięć dni, musiałam ci to napisać. Pewnie przy epilogu napiszę ci podobne słowa, ale co mi szkodzi, tu też napiszę.

  Co mam ci napisać związanego z rozdziałem? Skoro napisałam Ci to wyżej, zawiera całą moją opinię dotyczącą bloga (niedługo książki), że jest niesamowity tak samo jak ty.
  Podziwiam cię za jedną rzecz, opisywanie uczuć. Ja tego za chiny ludowe nie umiem rozwinąć xd wow, serio.. szok lmao
  Także.. em.. co więcej? Czekam na kolejny rozdział, pewnie i tak będzie genialny jak wszystkie więc.. wątpliwości co do tego nie ma co mieć haha. x
  Pozdrawiam cieplutko.
  Ps. Jestem z ciebie dumna, mimo że nie byłam od samego początku, ale jestem do samego końca. Buziaki. /@hemmobson

  OdpowiedzUsuń
 62. Kiedy next? Przyznam, że rozdziały mogłyby pojawiać się Częściej....

  OdpowiedzUsuń
 63. Kiedy będzie kolejny rozdział?

  OdpowiedzUsuń
 64. Gratuluję, ahh, spełnia się nasze marzenie o książce "Cień"! W 100 % na to zasłużyłaś!

  OdpowiedzUsuń
 65. hejka, nie wiem czy to tutaj powinnam pisać, ale znalazłam bloga: http://cien-fanfiction.blogspot.com i 'wprowadzenie' bardzo przypomina mi cienia, nie wiem czy to kopiarstwo czy może podobne myślenie, ale sprawdź proszę:)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Szablon
Fantazja
zxvzxvz